Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trzecia edycja festiwalu Art in Architecture. 7 grudnia poznamy laureatów konkursu

mat. prasowe OKK

Trwa trzecia edycja Art in Architecture Festival, organizowanego przez Fundację Innowacji Społeczno-Kulturalnych. Festiwal, poprzez promocję szerszego wykorzystania sztuki w przestrzeni prywatnej, publicznej i obiektach komercyjnych, ma na celu zachęcenie inwestorów, architektów i projektantów wnętrz do współpracy z artystami.

Trzecia edycja festiwalu Art in Architecture
Trzecia edycja festiwalu Art in Architecture
mat. prasowe

Obecność sztuki - oraz jej rola we wnętrzach - to jeden z najchętniej poruszanych tematów w branży architektonicznej. Festiwal Art in Architecture jest inicjatywą, mającą na celu promowanie najlepszych projektów wnętrz i przestrzeni publicznych, których integralną częścią są dzieła sztuki. Trwa pierwszy etap festiwalu, obejmujący nadsyłanie zgłoszeń projektów na konkurs w czterech kategoriach:

 • mieszkanie/dom,
 • przestrzeń publiczna,
 • biuro,
 • hotel. 

Prace mogą zgłaszać zarówno architekci, architekci wnętrz, jak i inwestorzy - do 28 listopada 2021 r.

Hotel Nobu - Przemo Łukasik, Łukas Zagała - MEDUSA_GROUP oraz Tacit Investment Polska
Hotel Nobu - Przemo Łukasik, Łukas Zagała - MEDUSA_GROUP oraz Tacit Investment Polska
fot. Pion Photography

Festiwal Art in Architecture: Zgłoś swój projekt

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 28 listopada 2021 r. do godz. 24.00 (decyduje data dostarczenia). Projekty można składać jedynie w formie elektronicznej: w formacie JPG lub PDF, w rozdzielczości 300 dpi. Formularz pozwala na wgranie oddzielnie 6 załączników.

Link do formularza: https://artinarchitecturefestival.com/formularz-zgloszeniowy

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do 7 grudnia 2021 r., w trakcie uroczystej Gali, która odbędzie się w budynku Zachęty, Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, przy pl. Małachowskiego 3, o godzinie 11.30. Laureaci konkursu: inwestorzy i architekci najlepszych projektów, otrzymają Złotego Leonarda – statuetkę z wizerunkiem Leonarda da Vinci.  Gala odbędzie się przy zachowaniu wszystkich obowiązujących w tym czasie obostrzeń związanych z COVID-19.

Dodatkowe informacje: https://artinarchitecturefestival.com

Mecenas konkursu: Cosentino

Instytucje wspierające: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, SAW

Patronat medialny: Elle decoration, LABEL, WhiteMAD, Architektura & Biznes, artinfo.pl, Architektura Murator, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Point of Design, MAGAZIF, M jak mieszkanie, urządzamy.pl, designteka.pl, OKK! PR

DOM - Katarzyna Kuo Stolarska
DOM - Katarzyna Kuo Stolarska
fot. Katarzyna i Mateusz Kuo Stolarscy
PRZESTRZEŃ PUBLICZNA - Bartosz Haduch, Łukasz Marjański, NArchitekTURA
PRZESTRZEŃ PUBLICZNA - Bartosz Haduch, Łukasz Marjański, NArchitekTURA
fot. Jakub Certowicz

Trzecia edycja festiwalu Art in Architecture: członkowie Jury

 • Józef Chwedorowicz: doktor psychologii, autor wielu artykułów naukowych i publikacji książkowych, licznych wystąpień na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wykładowca psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, Akademii Muzycznej w Łodzi i Warszawie, WSM i Collegium Humanum. Wieloletni dyrektor festiwalu filmów edukacyjnych EDUKINO, na którym promował między innymi filmy o sztuce, architekturze i sztuce w architekturze.
 • Witold Dudek: architekt w biurze APA Wojciechowski Architekci od 1997, partner od roku 2007. Studia wyższe ukończył na Politechnice Warszawskiej, na wydziale Architektury i Urbanistyki, uzyskując tytuł magistra inżyniera architekta. Ukończył również roczne studia na wydziale Architektury University of Detroit Mercy w Stanach Zjednoczonych oraz roczne studia zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 
 • Aleksander Jankowski: architekt, od 2002 wraz z Agatą Opyrchał (absolwentką ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki) prowadzi autorską pracownię projektową JIO. Członek Pro Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Specjalizacją jego pracowni są kompleksowe projekty wnętrz i architektury współczesnych rezydencji, domów i apartamentów.
 • Piotr Kroenke: absolwent Politechniki Warszawskiej, z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy na budowach, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Ostatnich 25 lat przepracował w firmie deweloperskiej Globe Trade Centre SA jako dyrektor generalny i członek Zarządu. Realizator licznych projektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budownictwa mieszkaniowego i szpitali. 
 • Joanna Kulczyńska: architekt wnętrz, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych oraz użytkowych. Współprowadzi rodzinną pracownię Kulczyński Architekt. Pomysłodawczyni, autorka koncepcji oraz aranżacji przestrzeni domu handlowego MYSIA 3 w Warszawie.
 • Katarzyna Kuo Stolarska: architekt, absolwentka Politechniki Łódzkiej. Współzałożycielka i członek PRO Stowarzyszenia Architektów Wnętrz (SAW). Żeńska część duetu fotograficznego KATMATKUO oraz współwłaścicielka MINIMALL.ONE (design concept). Od ponad 20 lat projektuje wnętrza. Obecnie jej autorska pracownia architektoniczna KUOO ARCHITECTS ma swoje oddziały w Warszawie, Łodzi i USA (Nowy York i Connecticut).
 • Agnieszka Leszczyńska – Mieczkowska: artysta, projektant, historyk sztuki, wystawiennik, absolwentka Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Sztuk Pięknych. Jako wykładowca akademicki stworzyła autorski program w dziedzinie projektowania specjalizacyjnego i sztuki w projektowaniu architektonicznym na Wydziałach Architektury i Architektury Wnętrz. Właścicielka Pracowni artystyczno-projektowej i Galerii Sztuki o Art in Architecture.
 • Przemo Łukasik: architekt, ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d'Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup.
 • Aleksander Roszkowski: artysta, studiował na ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa (1980–1985), pod kierunkiem Jacka Sienickiego i Zbigniewa Gostomskiego. Uczestniczył w indywidualnych wystawach organizowanych w kraju i zagranicą (m.in. w Danii, Japonii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych).
 • Oskar Zięta: architekt, artysta, rzemieślnik i projektant procesów, założyciel Zieta Studio. Posiada tytuł doktora Eidgenössische Technische Hochschule w Zurychu. Wykłada w School of Form SWPS. Jest autorem ikonicznego stołka PLOPP, a także licznych form użytkowych. Tworzy architektoniczne rzeźby, zaprojektowane metodą parametryczną.
Trzecia edycja festiwalu Art in Architecture: członkowie Jury
Trzecia edycja festiwalu Art in Architecture: członkowie Jury
mat. prasowe
  Więcej o:

Skomentuj:

Trzecia edycja festiwalu Art in Architecture. 7 grudnia poznamy laureatów konkursu