Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

„Urban Future" w Łodzi. Największe europejskie wydarzenie z udziałem 2000 urbanistów i zarządzających miastami

Mat. prasowe
"Urban Future" w Łodzi - Fot. Adam Słowikowski

Największe europejskie wydarzenie poświęcone zrównoważonej przyszłości miast, odbędzie się w Łodzi, w Hotelu Andel's między 21 a 23 maja. W centrum Polski spotkają się prezydenci, burmistrzowie, ekolodzy, urbaniści i społecznicy, aby wyznaczać nowe kierunki w rozwoju miast na Starym Kontynencie.

Urban Future to ważne, inspirujące wydarzenie dla osób działających na rzecz zmian w miastach – osób pracujących nad tworzeniem bardziej zrównoważonych i odpornych miast. Od czasu swojego powstania w Austrii w Graz w 2014 r. wydarzenie stało się kluczową platformą dla burmistrzów, architektów, ekspertów ds. mobilności, urbanistów, naukowców i innych profesjonalistów oddanych transformacji miast. Liderzy zmian, zjednoczeni wspólną pasją do transformacji miast, spotykają się, aby inspirować, współpracować i przyspieszać zrównoważone rozwiązania dla świata miejskiego.

Urban Future 2025 odbędzie się w Łodzi. Zgromadzi 250 mówców i 100 organizacji partnerskich, aby rozmawiać o dobrych praktykach oraz zachęcać do inicjowania zmian w miastach. Polskę reprezentować będą m.in.: Alicja Kuczera, dyrektorka Polish Green Building Council, która skupi się na dekarbonizacji,  Marcin Żebrowski, urbanista i autor podcastu urbcast.pl oraz Waldemar Olbryk, dyrektor Archicom, który opowie o innowacyjnych sposobach przekształcania obszarów przemysłowych.

Urban Future 2025 odbędzie się w Łodzi - Fot. Laura-Anne Grimberger

Spośród zagranicznych mówców warto wymienić m.in.: Maral Koohestanian, zastępczynię burmistrza Wiesbaden w Niemczech, najmłodszą reprezentantkę spośród włodarzy niemieckich miast, która aktywnie włącza młodych ludzi do polityki,  Ronni Kahn, dyrektorkę generalną i założycielkę OzHarvest w Australii, walczącą z marnowaniem żywności czy Camilo Osorio, współzałożyciela i dyrektora wykonawczego CityMakers w Hiszpanii, który pracuje na rzecz miejskiej edukacji.

Gerald Babel-Sutter, dyrektor i założyciel Urban Future zapowiada, że konferencja ma przynieść wymierne efekty zmieniające miasta na lepsze, wygodniejsze i bardziej zielone obszary do życia.

- Miasta przyszłości nie należą do żadnej pojedynczej grupy wiekowej ani branży. Należą do tych, którzy podejmują odważne decyzje dzisiaj i współpracują, łącząc pokolenia, aby budować lepsze jutro  – mówi Gerald Babel-Sutter.
 

Łódź będzie gospodarzem "Urban Future 2025" - Fot. Miato Łódź

Urban Future gwarantuje zdobycie praktycznej wiedzy z czterech tematów wiodących:

Odbędą się także sesje tematyczne i dyskusje na temat przywództwa oraz zrównoważonego rozwoju miast.

Networkingową stronę konferencji wzbogacą specjalne wydarzenia, zorganizowane tak, aby uczestnicy mogli razem spędzać czas w trakcie m.in. 30 wycieczek terenowych. Wśród nich znajdą się m.in. te przedstawiające proces rewitalizacji Łodzi.
 
Wydarzenia towarzyszące UF25 zadbają o dobrą tematyczną rozrywkę i doskonałe samopoczucie uczestników. Program przewiduje m.in. pokaz zrównoważonej mody autorstwa Michała Szulca, projektanta, dyrektora Instytutu Ubioru i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi  (wydarzenie odbędzie się na Dworcu Łódź Fabryczna 20 maja o godz. 19:30) oraz kulinarne doświadczanie Łodzi na OFF Piotrkowska, pokazy filmów czy udział w największym pikniku aut elektrycznych w Polsce.
 
Konferencja Urban Future 2025  jest adresowana do samorządowców, urbanistów, architektów, ekologów miejskich, specjalistów od zrównoważonego rozwoju miast oraz społeczników miejskich, a także wszystkich, którym bliska jest tematyka rozwoju miast przyjaznych mieszkańcom.

Więcej informacji i pełen program wydarzenia znajdziecie tu: https://urban-future.org

Udostępnij

Przeczytaj także

Erich Mendelsohn - z Olsztyna w świat wielkiej architektury [ZNANI ARCHITEKCI]
Bronią ikony postmodernizmu. Trwa protest przeciwko wyburzeniu dworca w Częstochowie: Nasz dworzec. Wspólna sprawa!
Dom towarowy Fedora Karpego w Gliwicach. Modernistyczna bryła z tarasami na dachu

Polecane

„Urban Future" w Łodzi. Największe europejskie wydarzenie z udziałem 2000 urbanistów i zarządzających miastami
Plantstoria - nowa wstawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu. "Bloki" w Ciechanowie skąpane w zieleni
11. Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy. Poznaj nominacje i zagłosuj

Skomentuj:

„Urban Future" w Łodzi. Największe europejskie wydarzenie z udziałem 2000 urbanistów i zarządzających miastami

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej