Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wita 77 - nowa inwestycja na gdańskiej Strzyży

Mat. prasowe

Ruszyła budowa nowego kompleksu mieszkaniowego Wita 77 w Gdańsku. Inwestycja, firmowana przez trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort, powstaje w dzielnicy Strzyża. Za projekt architektoniczny odpowiada Marek Łańcucki z pracowni Studio Maarte.

Wita 77 - widok z lotu ptaka
Wita 77 - widok z lotu ptaka
Wiz. mat. prasowe

Wita 77 - nowa inwestycja Invest Komfort znajduje się na gdańskiej Strzyży przy ulicy Wita Stwosza 77. Zaledwie spacer dzieli ją od kampusu Uniwersytetu Gdańskiego czy biznesowego centrum w Oliwie. Bliskość miejskiej zabudowy balansuje sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ze swoimi trasami rowerowymi i spacerowymi oraz ośrodkami sportowymi w pobliżu.

Koncepcja architektoniczna kompleksu, stworzona przez pracownię Studio Maarte, koncentruje się na zapewnieniu pełnego komfortu mieszkania. Budynki mają 4 kondygnacje. Duże przeszklenia nadają lekkości, a wysunięte okna narożne na krańcach budynków wzmacniają wyrazistość brył. Elewacje naznaczone są delikatnymi podziałami na horyzontalne pasy okienne i międzykondygnacyjne. Zastosowano monochromatyczne białe płaszczyzny oraz szlachetne materiały elewacyjne – spieki.

Wita 77 w Gdańsku - patio z tarasem
Wita 77 w Gdańsku - patio z tarasem
Wiz. mat. prasowe

Podobnie jak we wszystkich inwestycjach Invest Komfort, tu również jedną z głównych ról gra architektura krajobrazu. Projekt przygotowała Małgorzata Sobótka z pracowni Studio Krajobraz.  Mieszkańcy otrzymają zielone patio oraz liczne zimozielone nasadzenia wokół. Na terenie inwestycji powstanie także ogród permakulturowy. Zewnętrzną przestrzeń wspólną wzbogacą niewielkie place wypoczynkowe, powiązane z lokalami usługowymi, a przez środek inwestycji zaplanowano poprowadzenie ścieżki z geometrycznymi uskokami i zatoczkami, która będzie dostępna dla wszystkich, jako pieszy skrót do komunikacji miejskiej.

Dla jeszcze większej wygody mieszkańców, koncepcja urbanistyczna Wita 77 starannie rozdziela strefę ciszy i rekreacji od strefy usługowej. Będzie się można jednak do niej dostać przez wspólny wewnętrzny taras – w ten sposób domknięta zostanie cyrkularność korzystania z kompleksu.

Wita 77 w Gdańsku - widok na strefę kuchenną
Wita 77 w Gdańsku - widok na strefę kuchenną
Wiz. mat. prasowe
Wita 77 w Gdańsku - świetlica
Wita 77 w Gdańsku - świetlica
Wiz. mat. prasowe

Inwestycja Wita 77 została podzielona na dwa etapy realizacji, A i B. W ramach pierwszego etapu zaplanowano trzy budynki mieszkalne i trzy lokale usługowe. Oferują 98 mieszkań o powierzchni od 44,3 do 112,9 m kw. Mieszkańcy do dyspozycji mają parking podziemny na samochody i rowery oraz komórki lokatorskie. Mieszkania wyposażone są w balkony lub ogródki na parterach.

Wśród młodszych pokoleń istnieje ogromna potrzeba budowania relacji, również sąsiedzkich. To przecież z myślą o poszukujących nowych kontaktów, powstały wspólne stoły w kawiarniach. Opracowując koncept Wita 77, postawiliśmy więc na silną integrację kulturową i społeczną w przestrzeniach wspólnych. Przyszli mieszkańcy znajdą tu wszystko, co wpisuje się w ich kod kulturowy – profesjonalną kuchnię, aby wspólnie gotować; ogromny stół, przy którym można jeść, rozmawiać, poznawać się, czy pracować; a także wygodną strefę klubową. To jedno z nielicznych, o ile nie jedyne, takie rozwiązanie na rynku w zakresie oferowanych udogodnień.” – komentuje Michał Ciomek, wiceprezes Invest Komfort.

Planowana data oddania części A to II kwartał 2026 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wita 77 - nowa inwestycja na gdańskiej Strzyży