Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Znamy film otwarcia 9. edycji festiwalu MIASTOmovie!

mat. prasowe

9. odsłonę imprezy MIASTOmovie, odbywającą się we Wrocławiu między 29 września a 3 października pod hasłem „Przesilenie", otworzy duńska produkcja „Making a Mountain": historia powstania w sercu Kopenhagi sztucznego wzgórza, stanowiącego połączenie spalarni śmieci ze stokiem narciarskim.

MIASTOmovie 9 PRZESILENIE
MIASTOmovie 9 PRZESILENIE
proj. Paweł Mildner

Organizowane przez Wrocławską Fundację Filmową od 2014 roku MIASTOmovie jest jedynym w Polsce przeglądem kina poświęconego architekturze, urbanistyce i szeroko rozumianej problematyce miejskiej. 9. edycja MIASTOmovie odbędzie się pod hasłem „Przesilenie" – pozwoli spojrzeć na problemy miast, które pandemia uwypukliła i sprawiła, że stanęliśmy (szybciej niż się to wszystkim wydawało), przed koniecznością wdrażania konkretnych rozwiązań. Podczas tegorocznej odsłony festiwalu porozmawiamy o eksperymentalnych osiedlach odpowiadających na wyzwania czasów lockdownu; przyjrzymy się taktykom przeobrażania starzejącej się architektury i tworzenia budynków elastycznych funkcjonalnie; zastanowimy się nad budownictwem z jednej strony wchodzącym w symbiozę z naturą, a z drugiej – wykorzystującym najnowocześniejsze technologie.

MIASTOmovie 9
MIASTOmovie 9
mat. prasowe

Festiwal rozpocznie się 29 września we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty filmem „Making a Mountain", dokumentem poświęconym CopenHill – jednej z najważniejszych realizacji architektonicznych ostatnich lat, w której istotny był nie tylko efekt, ale i proces, który do niego doprowadził. Film w reżyserii Rikke Selin Fokdal i Kaspara Astrupa Schrödera pokazuje, jak doszło do tego, że w centrum płaskiego miasta, jakim jest Kopenhaga, stanęła w 2017 roku góra wysoka na 85 metrów.

Dzięki temu stolica Danii może cieszyć się największą ścianą wspinaczkową na świecie i całorocznym stokiem narciarskim. Najważniejszy jest jednak fakt, iż słynne CopenHill funkcjonuje jako elektrociepłowania i spalarnia odpadów. Film stara się przybliżyć, jak skomplikowany był sam proces powstawania tej realizacji, za którą stoi Bjarke Ingels Group.

9. edycja festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie odbędzie się między 29 września a 3 października w Kinie Nowe Horyzonty i innych przestrzeniach Wrocławia. W programie – oprócz najciekawszych filmów architektonicznych z całego świata – jak zwykle nie zabraknie spotkań z ekspertami, dyskusji, spacerów czy warsztatów. Organizatorem wydarzenia jest Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Do zobaczenia podczas MIASTOmovie 9! 

MIASTOmovie PRZESILENIE
MIASTOmovie PRZESILENIE
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Znamy film otwarcia 9. edycji festiwalu MIASTOmovie!