Najciekawsze dyplomy warszawskiego Wydziału Architektury

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy najciekawszych projektów dyplomowych obronionych w 2009 roku. Niektóre z nich prezentujemy w naszej galerii. Wystawa będzie czynna do piątku, 19 marca 2010.

 

Na wystawie prezentowane będę prace wyłonione przez jury dziekańskie po każdej z czterech zeszłorocznych sesji dyplomowych. Opracowania te dotyczą aktualnych problemów z jakimi borykają się miasta (przede wszystkim Warszawa, której dotyczy większość podejmowanych przez studentów Wydziału tematów). Od rewitalizacji opuszczonych i niszczejących zakładów przemysłowych, poprzez przekształcenia znaczących obszarów urbanistycznych, po kreacje zupełnie nowych struktur w ramach istniejącej, konkretnej tkanki miejskiej oraz w otwartym krajobrazie - wszystkie projekty prezentowane na wystawie stanowią głos w dyskusji, jak powinno wyglądać nowoczesne i jednocześnie przyjazne mieszkańcom miasto i przedmieście na początku XXI wieku.

 

 

Prezentowane na wystawie dyplomy magisterskie stanowią wybór najciekawszych spośród ponad setki obronionych w zeszłym roku na WA PW. Są to prace wyróżniające się efektownymi formami architektonicznymi, doskonałymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, a także często bogatym materiałem teoretycznym, szeroką analizą kontekstu oraz najnowszych rozwiązań światowych w projektowaniu danego typu obiektów, na bazie których komponowane są bryły proponowanych przez dyplomantów budynków.

 

Wystawie towarzyszy bogato ilustrowany katalog "dyplomy", w którym znajdziemy wszystkie 38 prac. Publikacja została wydana pod patronatem dziekana Wydziału Architektury prof. dr hab. arch. Stefana Wrony, który zachwala różnorodność rozwiązań formalnych i szeroki wybór tematów wyróżnionych prac dyplomowych. - Wszystkie są ważnym głosem środowiska akademickiego naszego wydziału w debacie nad kształtem tego, co nas otacza - czytamy w słowie wstępnym.

 

Uroczysty wernisaż z udziałem przedstawicieli władz miasta odbędzie się już dziś - wtorek 16 marca - o godzinie 15:30 w Pawilonie Wystawowym WA PW, przy ul. Koszykowej 55. Wystawa będzie czynna do piątku, 19 marca 2010.

 

Radeo, AR

 

Zobacz także:

 

 

Nagroda Architektoniczna im. Baczko i Zakrzewskiego


Wystawa najlepszych projektów dyplomowych 2008

 

Ateny - miasto bez architektury?

 

 

Więcej o: