Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów

WG

Olszynki Park w Rzeszowie będzie najwyższym wieżowcem mieszkalnym w Polsce. Na wieży zawisła wiecha - budynek osiągnął wysokość 220 metrów. Początkowo wyższa wieża miała mieć 160 metrów, ale z czasem ją podniesiono. Budynek wyprzedza wysokością takie obiekty jak Złota 44 w Warszawie (192 metry) i Sky Tower we Wrocławiu (212 metrów). Wieża w Rzeszowie będzie miała 41 pięter.

Nowa wizualizacja Olszynki Park w Rzeszowie
Nowa wizualizacja Olszynki Park w Rzeszowie
Wiz. olszynkipark.pl
Wizualizacja kompleksu Olszynki Park w Rzezowie
Wizualizacja kompleksu Olszynki Park w Rzezowie
WIz. olszynkipark.pl

Olszynki Park: dwie mieszkalne wieże

Wieża jest częścią powstającego zespołu Olszynki Park, zlokalizowanego na południowych obrzeżach Śródmieścia Rzeszowa, wzdłuż rzeki Wisłok. W jego skład wejdzie zespół handlowo-usługowy (wzdłuż ul. Trasa Zamkowa) oraz dwie wieże: niższa 78 metrowa oraz wyższa 220 metrowa. W obu wieżach zaplanowano łącznie 292 luksusowe apartamenty o podwyższonym standardzie - mniejsze na niższych piętrach, a na najwyższych nawet 300-metrowe.

Olszynki Park: jak żagiel

Olszynki Park zaprojektowała pracownia S.T. Architekci. Kompozycja została oparta na prostopadłościanach z nanizanymi bryłami przeciwstawnych łuków, które nawiązują do dwumasztowej łodzi. Obiekt widziany w ruchu zaskakuje zmieniającym się kształtem - od smukłej ekspresyjnej bryły, aż do szerokiej mocno osadzonej na podstawie formie z „wiatrem w żaglach”.

Olszynki Park: wspólny postument

Obie wieże posadowiono na 30-metrowym wspólnym postumencie, w której znajdzie się część usługowo-handlowo-biurowa. Inwestycja dysponuje wielopoziomowym garażem. Mieszkańcy będę mieli do dyspozycji m.in. pełnowymiarowy basen, strefę SPA, siłownię, strefę fitness, restauracje oraz kawiarnie.

Olszynki Park mają być gotowe pod koniec 2024 roku. W zamierzeniu inwestora i architektów mają stanowić dominantę w krajobrazie miasta, ale i zapoczątkować proces zwracania się miasta ku rzece.

    Więcej o:

Skomentuj:

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów