Wieści z budowy: Złota korona ojca Rydzyka

Zakończył się ważny etap na budowie świątyni o. Rydzyka w Toruniu. Na jej szczycie specjalnie sprowadzony dźwig zamontował ogromną, pozłacaną koronę

Kościół o. Rydzyka powstaje w Toruniu przy Porcie Drzewnym. Niedawne zamontowanie korony było skomplikowaną operacją. Budowlańcy musieli sprawdzić spejcalny dźwig, który uniósł konstrukcję na 50 metrów. Pracom przyglądał się współpracownik o. Rydzyka ojciec Jan Król oraz architekt Andrzej Ryczek, który zaprojektował powstającą budowlę.

Kościół jest budowany 16 miesięcy, pieniądze mamy przysyłane z miesiąca na miesiąc. I tak idzie. Już jest dach robiony, on będzie zamknięty na zimę. Okna są i drzwi też będą zrobione na zimę. Kościół będzie zamknięty od zewnątrz - mówił o. Rydzyk na antenie Radia Maryja.

Po zakończeniu prac świątynia będzie miała dwa poziomy. W specjalnej kaplicy umieszczona zostanie granitowa tablica, na której wyryte zostaną nazwiska Polaków, którzy zginęli z rąk hitlerowców za to, że nieśli pomoc Żydom podczas okupacji. Na górnym poziomie wiernie odtworzona zostanie prywatna kaplica Jana Pawła II z Watykanu, której nieodłącznym elementem będzie kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, przy którym papież często się modlił. Przed wejściem na teren obiektu powstanie pomnik polskiego papieża. Monument zostanie otoczony fontannami. Więcej o toruńskiej inwestycji pisaliśmy tutaj.

 

czytaj więcej: torun.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (7)
Wieści z budowy: Złota korona ojca Rydzyka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: sadam

  Oceniono 7 razy 3

  jak widać głupota sekciarzy sięga dalekooo oj dalekoo

 • Gość: jrDaily

  Oceniono 4 razy 2

  ma szanse na makabryłę 2014! przed wejściem powinni dołożyć kopię pomnika Pudziana 2 z częstochowy i kopie Meha-Jezuska ze świebodzina i będzie okey. Proponowałbym by pomniki te przeskalować na mniej więcej 10-15 razy większe, żeby były widoczne z każdego miejsca w województwie kujawsko-pomorskim i przyległych.

 • Gość: SisterOfNoMercy

  Oceniono 6 razy 2

  Kosmodrom Bajkonur.

 • Gość: dsd

  Oceniono 6 razy 2

  anioły na koronie chyba w odwrotną stronę skierowane są... tak ogólnie brzydki budynek.

 • Gość: asa

  Oceniono 6 razy 2

  anioły chyba w odwrotnym kierunku zwrócone są...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX