Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Kościoły, które udają kury"

red

Niecodzienne spostrzeżenie internauty przerodziło się w popularny fanpage na Facebooku. Zapytaliśmy autora skąd pomysł na architektoniczne kolaże przedstawiające kury

Fan page o nazwie "kościoły, które udają kury" powstał kilka miesięcy temu, a już ma blisko 5 tys. fanów. Strona prezentuje zdjęcia kościołów, do których dorysowano ptasie dzioby i skrzydła. Jej opis głosi:

Znalazłeś kokościół i chcesz się z nim podzielić? Śmiało! W razie potrzeby dorysuj dziób, oczy i grzebień!

I faktycznie, baza zdjęć rośnie w imponującym tempie. Skąd ten cudaczny pomysł? Zapytaliśmy samego pomysłodawcę

Założycielem strony jest Filip Terenowski. Kiedyś zauważył, że jeden z lubelskich kościołów kształtem przypomina mu kurę, wystarczyło domalować dziób oraz oczy... Tak oto powstał pierwszy kolaż. Później okazało się, że takich budowli jest więcej, nie tylko w Polsce. Założył więc na Facebooku fan page i zamieścił kilka zdjęć ze swoimi rysunkami. Pomysł podchwycili sami fani, którzy nadsyłają coraz to nowe kompozycje.

Na pytanie o ocenę budynków sakralnych w Polsce, autor strony odpowiedział:

w nowoczesnej architekturze kościelnej preferuję raczej prostą i schludną formę zamiast udziwniania i budowania monumentalnych świątyń typu Licheń. Niewielkie i proste kościoły mają swój urok.

Jednocześnie autor fanpage'a podkreśla, że nie ma na celu naśmiewania się z Kościoła, a sama strona ma charakter humorystyczny i wiąże się z samymi budynkami i ich nietypową architekturą.

Fanów można obejrzeć pod tym linkiem: facebook.com/kokoscioly

    Więcej o:

Skomentuj:

"Kościoły, które udają kury"