Kolejna Makabryła się sypie. "Bydgoskie San Francisco" do remontu

Z ogromnych pylonów Trasy Uniwersyteckiej odpada lakier. Trzeba też będzie na nowo wylać asfalt. Oto usterki pokazowej miejskiej inwestycji z Bydgoszczy

Trasę Uniwersytecką z Bydgoszczy opisywaliśmy wielokrotnie. Znalazła się w plebiscycie MAKABRYŁA ROKU i zajęła 5. miejsce (czytaj tutaj). To była najważniejsza inwestycja drogowa w Bydgoszczy ostatnich lat. Trasa niczym autostrada przecięła miasto by wprowadzić nową jakość podróżowania. Niestety w trakcie prac okazało się, że na wszystko nie wystarczy pieniędzy. By zaoszczędzić na budowie drogowcy wykreślili z projektu chodniki i ścieżki rowerowe. Teraz okazuje się, że trasę trzeba będzie remontować.

Trasa UniwersyteckaFot. Tymon Markowski / Agencja Gazeta

Już po kilku tygodniach od otwarcia kierowcy sygnalizowali, że coś złego dzieje się z asfaltem. Prawdopodobnie był on niskiej jakości i z czasem pojawiły się na nim fałdy. By rozwiać wszelkie wątpliwości drogowcy zlecili przeprowadzenie badań fachowcom z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

Kawałek po kawałku analizujemy wyniki ekspertyz laboratoryjnych z instytutu i porównujemy je z naszymi. Na pewno nie będzie można nam zarzucić nierzetelności w prowadzeniu tych badań - mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Drogowcy jeszcze w ubiegłym roku przeprowadzili swoje badania. Wynikało z nich, że źle ułożono około 800 metrów asfaltu.

Naszym zdaniem na Trasie Uniwersyteckiej nie ma żadnego zagrożenia dla ruchu. Usterki zdarzają się wszędzie, a nawierzchnia spełnia normy. Ta nawierzchnia ma prawo pracować. Może się jeszcze ułoży - przekonywał pod koniec ubiegłego roku Jerzy Łuczak, prezes Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia, które kładło nawierzchnię.

Asfalt jednak się "nie ułożył" i trzeba go będzie wylać od nowa.

Problemy pojawiły się też ogromnymi pylonami. Wiosną zaczął odpadać z nich lakier. Szybko udało się uzupełnić braki ponieważ lakierowanie wykonano w ramach gwarancji. Na szybkie wylanie asfaltu jednak nie ma co liczyć. Firma, która go kładła nie dostrzega problemu.

 

czytaj więcej: bydgoszcz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (3)
Kolejna Makabryła się sypie. "Bydgoskie San Francisco" do remontu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • zomomo

  Oceniono 20 razy 16

  Szkoda ze Bareja nie zyje, w dzisiejszej kaptalistycznej rzeczywistosci mialby 1000x wiecej tematow do filmow niz za siermieznej komuny. Tyle ze wtedy ludzie sie smiali bo mieli nadzieje ze po upadku komuny bedzie jepiej. Dzisiaj juz nikt na nic nie ma nadzieji.

 • Pisul Maximus

  0

  Na 6 zdjęciu serpentyna ścieżka rowerowa między filarami. Swego czasu mnie to śmieszyło a teraz już tylko dziwi

 • Gość: ten

  Oceniono 8 razy -2

  SWIETA RACJA... druga strona to jest Bydgoszcz tam nic nie jest normalne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX