Dom autorodzinny

red
17.03.2016 10:34
A A A
Dom autorodzinny

Dom autorodzinny (KWK PROMES)

Zamiast chować elegancki samochód w ciemnym garażu, architekci z KWK PROMES postanowili, by stał się on atrakcyjną częścią wystroju wnętrza. Zobacz najnowszą realizację z pracowni Roberta Koniecznego. To nowy typ domu jednorodzinnego

Współczesne domy lokalizowane są pod miastem dlatego zazwyczaj dojeżdżamy do nich autem. W efekcie najczęściej dostajemy się do wnętrza przez garaż, a główne wejście do budynku jest rzadko używane.

W domu autorodzinnym projektu KWK PROMES jest inaczej. Garaż stał się reprezentacyjną częścią domu, a samochód dowozi jego mieszkańców bezpośrednio do jego wnętrza

Ponieważ właścicielem domu jest kolekcjoner sztuki, funkcję wejścia i wjazdu połączono z galerią obrazów, a samochód stał się jej dodatkową ozdobą.

KWK Promes

geneza powstania

Aby mieszkańcy wygodnie dostawali się do domu droga dojazdowa wznosi się nad poziom ogrodu. Jednak by wznosząca się droga nie powodowała rozcięcia ogrodu i naruszenia jego intymności, została przykryta dachem zielonym i ograniczona ścianami. W efekcie powstał tunel, który wyłania się w ogrodzie i staje się domem.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA>>

Dom autorodzinny Dom autorodzinny Dom autorodzinny

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
 • Dom z Opatova w Słowacji Biały domek na wsi. Tak budują nasi sąsiedzi ze Słowacji
 • Dom na klifie Najpiękniejsze wille przy plaży
 • Dom na szczycie Architektura Szwajcarii: wille z widokiem na Alpy

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: Remix

  Oceniono 2 razy 2

  Gratuluję autorowi!! Na slajdach widać wszystkie szczegóły dotyczące wnętrza: pokoje, łazienki itp. Brawo, super artykuł!!

 • avatar

  interfere

  0

  Dom autorodzinny to jak rozumiem taki, w którym mieszka, pan auto, pani autowa i małe autka. I jak widać zatroszczono się tu o ich komfort.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły