Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biały domek na wsi. Tak budują nasi sąsiedzi ze Słowacji

red

Nowoczesny dach i tradycyjna dla regionu cegła. Tak wygląda nietypowy wiejski domek zaprojektowany przez architektów z biura Pura

W bezpośrednim sąsiedztwie białego domku znajdują się jeszcze dwa inne, nowe domy. Ich bliska lokalizacja powoduje swoisty dialog między obiektami, które przypominają o panującej w Słowacji modzie stawiania domów według indywidualnego gustu właściciela. Biały domek sąsiaduje bowiem z "tradycyjnymi" domami z katalogu.

Budynek znajduje się w południowej części Opatova - kiedyś niezależnej wsi, a teraz dzielnicy miasta Trencin w zachodniej Słowacji. Biała elewacja i wysunięty do góry dach powodują, że jest on widoczny z daleka i wyróżnia się na tle pobliskich zabudowań.

Wewnątrz dom podzielony jest na dwie strefy. Część otwartą (dla wszystkich mieszkańców i gości) oraz część prywatną. Na tą pierwszą składają się m.in. jadalnia i salon, które znalazły się na parterze, natomiast sypialnie umieszczono na piętrze.

Projektując nietypowy, blaszany dach architekci uzyskali przestrzeń nad kuchnią, która sięga pierwszego piętra. Dach ten determinuje również wysokość wewnętrznych pomieszczeń, która w każdej sypialni jest inna. Różnica w wysokości sięga od 1,3 m do prawie 8,5 metra.

Salon jest bardzo przeszklony i dobrze doświetlony. Duże znaczenie ma także biała elewacja, która w gorące dni ma odbijać światło słoneczne ograniczając w ten sposób ilość przyjmowanego przez budynek ciepła.

Skomentuj:

Biały domek na wsi. Tak budują nasi sąsiedzi ze Słowacji