Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom jednorodzinny w Kowanówku

red

Dużo słońca, bliskość zieleni. Wszystko zamknięte w skromnej bryle o prostych kształtach. Podoba wam się?

Dom jednorodzinny w Kowanówku pod Poznaniem został zaprojektowany, jako uzupełnienie zabudowy istniejącego osiedla domów jednorodzinnych. Swoją formą ma nawiązywać do sąsiedniej architektury lat 70 projektów tak zwanych "kostek" jak i realizacji z lat wcześniejszych, czyli domów z tradycyjnym dachem dwuspadowym. Jednocześnie dom ten ma wprowadzić nową jakość dla otoczenia i doskonale odpowiadać na współczesne potrzeby mieszkańców.

Niewielki dom wraz z garażem został zaprojektowany przez architektów z pracowni PRODOM - Architektura i Konstrukcja arch. Małgorzata Grabowska. Ich założeniem było wykorzystanie istniejącego otoczenia tak, by stworzyć jego mieszkańcom poczucie intymności a jednocześnie umożliwić ciągły kontakt z przyrodą. Dlatego front działki został maksymalnie wykorzystany - zabudowany, natomiast elewacja od strony ogrodu jest mocno przeszklona.

Dodatkowo podłużna bryła garażu wraz z ścianą flankującą działkę od strony sąsiada utworzyły prawie zamknięty dziedziniec. Główne wejście znalazło się w przestrzeni pomiędzy bryłą domu a garażem, dzięki temu wejście zyskało zadaszenie przydatne przy złej pogodzie.  Wnętrza zostały tak zaprojektowane, aby mieszkańcy mieli poczucie dużej przestrzeni strefy dziennej i stałego kontaktu z ogrodem.

Skomentuj:

Dom jednorodzinny w Kowanówku