Nowy trend? Mikromieszkania w Miasteczku Wilanów

Wkrótce na Polach Wilanowskich powstanie kompleks ośmiu budynków, w których będzie można kupić malutkie kawalerki. Ma to być gratka dla tych, którzy poszukują własnego mieszkania bez względu na ich wielkość

Osiedle z mikromieszkaniami powstanie na działce przy skrzyżowaniu ul. Branickiego i Zdrowej. Jego projekt opracowują architekci z pracowni Grupa 5. Teren, na którym inwestor chce budować nie dopuszcza zabudowy mieszkaniowej, można za to wznosić budynki oświatowe i hotelowe, dlatego powstałe osiedle formalnie będzie zakwalifikowane jako "aparthotel".

Kompleks będzie się składał z ośmiu budynków. Zaoferuje on kilkaset kawalerek i przestrzeń na działalność usługową. W pierwszym etapie powstaną dwa budynki z 200 kawalerkami o wielkości od 18 do 19 m kw. Inwestor, firma Polnord zapewnia, że aby odciążyć powierzchnię mieszkań część usług będzie można załatwiać poza nimi - powstanie na przykład samoobsługowa pralnia. Prawdopodobnie w budynku znajdzie się również kafeteria, w której będzie można zamawiać śniadania czy kolacje. Inwestycja jest wzorowana na wrocławskim projekcie Starter, gdzie na mieszkania zaadaptowano dawny akademik:

Starter cieszy się ogromną popularnością wśród klientów, choć ceny jak na Wrocław były dosyć wysokie. U nas cena m kw. będzie się zaczynać od ok. 8 tys. zł i dochodzić - w wersji z wykończeniem i standardowym wyposażeniem - do ponad 10 tys. zł. Założenie jest takie, że ma to być własny dach nad głową, dostępny już za niespełna 200 tys. zł - mówi Tomasz Sznajder, wiceprezes Polnordu.

materiały inwestoraUrządzona kawalerka

Jak zaznacza Sznajder, osiedle z mikromieszkaniami ma być przeznaczone głównie dla młodych ludzi, studentów, lub takich którzy dopiero zaczynają samodzielne życie. Inwestor liczy też na zainteresowanie firm z pobliskich biurowców, którzy mogliby wykupić mieszkania z przeznaczeniem na cele służbowe dla swoich pracowników. Budowa ma ruszyć wiosną tego roku.

czytaj więcej: warszawa.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (11)
Nowy trend? Mikromieszkania w Miasteczku Wilanów
Zaloguj się
 • Gość: @

  Oceniono 24 razy 24

  aż mi się wierzyć nie chce: jak wielki musi być w tym kraju brak szacunku do prawa miejscowego, by oficjalnie w artykule promocyjnym bezwstydnie i bez zająknięcia piszę się jak obchodzi się prawo, budując domy ludziom na terenie, który nie dopuszcza zabudowy mieszkaniowej (za kilka lat mieszkańcy będą oczywiście domagać się od miasta by zadbały o ich jakość życia, ale to inwestor będzie miał już w dupie w myśl zasady: prywatyzacja zysków uspołecznienie kosztów). A wszystko to (zadupie Warszawy, teren nieprzeznaczony na mieszkania, więc miasto ma względem niego póki co mniejsze obowiązki, zbyt małe mieszkania) w cenie 8tys. za m2.

 • Gość: p

  Oceniono 10 razy 10

  A czy poza pralnią i kafeterią powstanie również wspólna garderoberia? Bo rzucik tego mieszkanka jest owszem bardzo ładny, ale szafy na nim nie ma ani jednej...

 • Gość: @

  Oceniono 12 razy 10

  a odpowiadając redaktorom bryły: nie jest to nowy trend; od lat w tym kraju deweloperzy nie szanują społeczeństwa na terenie którego budują i swoich klientów.

 • Gość: GANTKANT

  Oceniono 7 razy 7

  Czy nie widać tu analogii do sytuacji opisywanej już na stronie gazety, gdy Gant sprzedawał lokale w budynku hotelowym na Grobli a nabywcy do tej pory nie mogą podpisać aktów notarialnych?
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15222565,Kupili_mieszkania_w_hotelu__teraz_maja_problemy_z.html

 • Gość: ms

  Oceniono 4 razy 4

  Nowy..... rekord, ale dziadostwa. Tak na zdrowy rozum to chyba lepiej kupić zniszczoną kawalerkę w bloku z wilelkiej płyty w mieście z całą infrastrukturą pod nosem niż inwestować w akademik przy autostradzie (ale z pralnią). Czyżby Polnord chciał zaopatrywać biednych zjadaczy chleba w mieszkania standardu JW Contruction? Przy Metrze Wilanowska są też piękne mieszkania, też tanie, siłownia też ponoć jest:)
  Swoją drogą, ktoś chyba zrobił plan urbanistyczny dla Wilanowa, który powinien być świętością, a nie tylko okazją do wręczenia urzędasom łapówy za odstępstwo. W Polsce prawo jest po to, żeby je obchodzić?

 • Agnieszka Morgaś

  Oceniono 3 razy 3

  Gdzie w tym mieszkaniu jest jakaś szafa? Rozumiem, że to wizualizacja z układem poglądowym i ma ładnie wyglądać, ale chyba rzeczywiście ciężko tu będzie wygospodarować miejsce by pochować własne rzeczy

 • Gość: Makabra

  Oceniono 3 razy 3

  Mam nadzieję, że po tym artykule inwestycją zajmie się naczelnik wydziału architektury, bo ewidentnie nie spełnia ona zapisów planu miejscowego, i zostanie ona zablokowana. Swoją drogą brakuje mi odniesienia redaktora do tych "rewelacji", najwidoczniej inwestycja nie budzi w redakcji zastrzeżeń...

 • radus.madzia

  Oceniono 3 razy 3

  ---> do niedouczonego tumana, ktory pisal ten artykul - TO NIE SA APARTAMENTY!!! apartament musi miec powierzchnie co najmniej 100 metrow, ponadto musi spelnic szerego innych kryteriow. NIECH TUMAN SIE DOUCZY. poza tym to sa MIESZKANIOWE FERMY!!!! ten kto to kupi zupelnie sie nie szanuje.

 • s-w-z

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze niedawno zajadle krytykowano PRL, szczególnie Gomułkę za budowanie klitek z ciemnymi kuchniami (za Gierka już budowano większe). Ogromna różnica polegała na tym, że PRL rozdawało te mieszkania ZA DARMO, lub za symboliczne pieniądze i nikogo nie eksmitowano.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX