Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne trendy w kabinach prysznicowych - styl i funkcjonalność

Artykuł sponsorowany

Trendem, który króluje we współczesnych wnętrzach, jest umiejętne łączenie funkcjonalnych rozwiązań z atrakcyjnym designem. Dotyczy to również wystroju łazienek, a znajduje odbicie we wzornictwie oraz wyposażeniu kabin prysznicowych. Do przeszłości należą już czasy, kiedy na rynku dostępnych było kilka modeli kabin natryskowych. Dziś ich oferta jest na tyle szeroka, że bez trudu można wybrać kabinę, której wzornictwo i kolorystyka doskonale wpiszą się w wystrój łazienki. Wiele kabin prysznicowych - obok swojej podstawowej funkcji - oferuje szereg rozwiązań, wpływających na ich użyteczność.

Nowoczesne trendy w kabinach prysznicowych - styl i funkcjonalność
Nowoczesne trendy w kabinach prysznicowych - styl i funkcjonalność
Mediaexpert

Kabiny typu walk-in – niezbędny element wyposażenia nowoczesnej łazienki

Projektanci nowoczesnych kabin prysznicowych stawiają na minimalistyczny design, proponując właścicielom łazienek modele w postaci jednej szklanej tafli. Otwarta konstrukcja kabiny zakłada zamontowanie w łazience odpływu liniowego i pozwala na rezygnację z brodzika. Dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzeń sprawia wrażenie większej, przejrzystej i bardziej uporządkowanej.

Ponadto kabina typu walk-in jest niezwykle funkcjonalna, gdyż użytkownik łazienki nie napotyka na bariery w postaci progu ani drzwi, a pielęgnacja szklanej tafli nie wymaga dużo czasu ani wysiłku. Taka aranżacja strefy natryskowej prezentuje się niezwykle elegancko i gustownie, a dodatkowo zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Zgodnie z najnowszymi trendami w kabinach prysznicowych często sięga się po naturalne materiały. Jest to przede wszystkim kamień, ale doskonale sprawdzają się też niektóre gatunki egzotycznego drewna.

Jakie nowoczesne rozwiązania technologiczne proponują producenci kabin prysznicowych?

Nowoczesne technologie coraz częściej znajdują zastosowanie w łazienkach. W ostatnich latach chętnie sięgają po nie producenci kabin prysznicowych. Najbardziej zaawansowane technologicznie modele pozwalają na pełną kontrolę wody zużywanej podczas kąpieli. Wiele kabin natryskowych posiada wbudowany system pomiaru temperatury wody oraz jej ciśnienia. Nowoczesna technologia umożliwia także kontrolowanie ilości wody zużywanej podczas codziennego użytkowania prysznica i może stanowić zachętę do oszczędności oraz wspierać zachowania proekologiczne. W ofercie armatury standardem są już baterie prysznicowe z termostatem, wyposażenie łazienki z funkcją zapobiegającą osadzaniu się kamienia czy słuchawki prysznicowe z perlatorem, odpowiedzialnym za napowietrzenie strumienia wody.

Kabina natryskowa jako nowoczesna strefa relaksu

Użytkownicy łazienek, wchodząc pod prysznic, coraz częściej chcą nie tylko obmyć ciało, ale i zrelaksować się oraz zregenerować siły po ciężkim dniu pracy bądź nauki. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą producenci kabin prysznicowych, oferując wszystkim spragnionym wypoczynku sprzęt wyposażony w wiele dodatkowych funkcji.

Do najpopularniejszych należy hydromasaż, stanowiący doskonałą opcję dla jacuzzi w aquaparkach bądź ośrodkach SPA i wellness. Zdarzają się także kabiny prysznicowe łączące funkcje natrysku i sauny. To rozwiązanie pozwala w zaciszu domowym korzystać z dobrodziejstw zarówno sauny suchej, jak i parowej. Ogromną atrakcją mogą być kabiny z wbudowanym radiem czy oferujące fototerapię. Relaksująca muzyka i strumień światła pozytywnie wpływają na organizm, sprzyjając jego regeneracji.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesne trendy w kabinach prysznicowych - styl i funkcjonalność