Lustrzany dom pod Warszawą

red

Parter został pokryty lustrem przez co cały budynek zdaje się unosić w powietrzu. Dom z luster miałby stanąć, a raczej zawisnąć w powietrzu w podwarszawskim Izabelinie

Mirror house
Lustrzany dom
źródło: REFORM Architekt

Lustrzany, jednorodzinny dom zaprojektowali architekci z łódzkiego biura reFORM Architekci. Przygotowując jego projekt architekci inspirowali się otaczającą go naturą.

Budynek zlokalizowany został w środku lasu. Dom ma mieć dwie kondygnacje, jego całkowita powierzchnia wyniesie 400 m kw. Projekt budynku oparto na dwóch, poziomo zestawionych ze sobą bryłach. Elewacja dolnej części została niemal całkowicie przykryta lustrem.

Chcieliśmy, żeby budynek jak najlepiej wkomponował się w otoczenie - tłumaczą autorzy projektu.

Zastosowanie luster ma sprawić, że odbijający się w nich las stanie się częścią budynku, a biała bryła piętra będzie sprawiać wrażenie, że unosi się w powietrzu. Projektanci uzyskali w ten sposób ciekawy efekt przedłużenia lasu i zatarli granicę między budynkiem a naturą.

W środku, w parterowej części architekci zaprojektowali strefę dzienną i techniczną oraz pokój gościnny z toaletą. Część dzienną stanowi otwarta kuchnia, jadalnia i salon. Część techniczna to garaż, który będzie mógł pomieścić dwa samochody oraz kotłownia. Projekt domu przewiduje też powstanie sporej wielkości tarasu, do którego można się dostać bezpośrednio z salonu i holu wejściowego.

WIZUALIZACJE>>

Mirror houseźródło: REFORM Architekt

Na drugim piętrze architekci zaplanowali strefę prywatną domowników. Znajdą się tu dwie sypialnie z łazienkami, pokój biurowy i pralnia.

Skomentuj:

Lustrzany dom pod Warszawą