Lustrzany dom pod Warszawą

Parter został pokryty lustrem przez co cały budynek zdaje się unosić w powietrzu. Dom z luster miałby stanąć, a raczej zawisnąć w powietrzu w podwarszawskim Izabelinie

Lustrzany, jednorodzinny dom zaprojektowali architekci z łódzkiego biura reFORM Architekci. Przygotowując jego projekt architekci inspirowali się otaczającą go naturą.

Budynek zlokalizowany został w środku lasu. Dom ma mieć dwie kondygnacje, jego całkowita powierzchnia wyniesie 400 m kw. Projekt budynku oparto na dwóch, poziomo zestawionych ze sobą bryłach. Elewacja dolnej części została niemal całkowicie przykryta lustrem.

Chcieliśmy, żeby budynek jak najlepiej wkomponował się w otoczenie - tłumaczą autorzy projektu.

Zastosowanie luster ma sprawić, że odbijający się w nich las stanie się częścią budynku, a biała bryła piętra będzie sprawiać wrażenie, że unosi się w powietrzu. Projektanci uzyskali w ten sposób ciekawy efekt przedłużenia lasu i zatarli granicę między budynkiem a naturą.

W środku, w parterowej części architekci zaprojektowali strefę dzienną i techniczną oraz pokój gościnny z toaletą. Część dzienną stanowi otwarta kuchnia, jadalnia i salon. Część techniczna to garaż, który będzie mógł pomieścić dwa samochody oraz kotłownia. Projekt domu przewiduje też powstanie sporej wielkości tarasu, do którego można się dostać bezpośrednio z salonu i holu wejściowego.

WIZUALIZACJE>>

Mirror houseźródło: REFORM Architekt

Na drugim piętrze architekci zaplanowali strefę prywatną domowników. Znajdą się tu dwie sypialnie z łazienkami, pokój biurowy i pralnia.

Więcej o:
Komentarze (95)
Lustrzany dom pod Warszawą
Zaloguj się
 • Gość: Justyna J.

  Oceniono 96 razy 72

  Zgadzam się z przedmówcami co do ptaków...będą ginąć po zderzeniu z lustrem, Bardzo mało eko, bardzo mało wyobraźni i szkoda że ktoś kto dawał na to pozwolenie także nie miał wyobraźni.

 • Gość: bob budowniczy

  Oceniono 119 razy 57

  hahahah.... elewacja z luster. Projektant to jeszcze dziecko, więc może w szkole nie uczyli o materiałach na elewację. Można mu wybaczyć. Po pierwsze jak to lustro będzie montowane do elewacji. Po drugie. Nie znam luster hartowanych, żeby były bezpieczne. Brawo... do szkoły raz jeszcze. Może zamiast luster blacha polerowana tak jak to zrobił Sir Rober Konieczny w jednym ze swoich najnowszych domów.
  Lustrzana elewacja w lesie gdzie sosny pylą jak szalone. Szalony ten projektant. Chyba że ma w umowie, że będzie przyjeżdżał i mył tą elewację kilka razy w roku.
  "Chcieliśmy, żeby budynek jak najlepiej wkomponował się w otoczenie - tłumaczą autorzy projektu." - Dlatego na lustrzanym pudełku, postawiliśmy tynkowanego kloca. No po prostu ten budynek tak się wpisał w otoczenie że prawie go nie widać.
  Na koniec dodam coś od siebie, bo wiem że ten budynek na szczęście nie powstanie i jest tylko piękną wizualizacją i niech się to nie zmienia.

 • dorsai68

  Oceniono 80 razy 50

  Niczym nie uzasadnione efekciarstwo.

 • Gość: mm

  Oceniono 84 razy 50

  Wygląda genialnie. Osobną sprawą jest to, ile ptaków będzie robić z siebie dżem na tych lustrach. :-/

 • rob-one

  Oceniono 42 razy 42

  na renderach wygląda fajnie, w rzeczywistości już tak pięknie nie będzie. Przez większość czasu będą widoczne zakurzone lustra lub odblask słońca. Nie będzie efektu unoszenia się.

 • Gość: flahaha

  Oceniono 41 razy 41

  weź tu traf po pijaku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX