Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom w lesie pod Warszawą. Circle Wood House jest jak wycięty pień

mat. architektów/red. WG

Circle Wood House - dom w lesie w podwarszawskim Izabelinie powstał na rzucie koła, przypominającego pień. Przemek Olczyk z pracowni Mobius Architekci umiejętnie "wyciosał" w nim poszczególne pomieszczenia i tarasy.

Dom w lesie pod Warszawą. Circle Wood House jest jak wycięty pień. Proj. Przemek Olczyk Mobius Architekci
Dom w lesie pod Warszawą. Circle Wood House jest jak wycięty pień. Proj. Przemek Olczyk Mobius Architekci
Mat. Przemek Olczyk Mobius Architekci

Circle Wood House to nowy projekt warszawskiego biura Przemek Olczyk Mobius Architekci. Dom stanąć ma na otoczonej lasem działce w podwarszawskim Izabelinie, niedaleko Kampinoskiego Parku Narodowego. Inwestorzy są miłośnikami sztuki. To dla nich powstał projekt domu zorientowanego do wewnątrz i skąpanego w naturze. Jego elementy subtelnie nawiązują do przestrzeni muzealnych.

Chociaż ten dom w lesie ma ponad 400 m kw. powierzchni, nie przytłacza swoją skalą. Powstał na rzucie koła, przypominającego pień z wyciosanymi otworami.  Budynek wykonany w konstrukcji żelbetowej, obłożonym jest panelami z drewna Okume z zachodniej Afryki.

Zobacz także: Dom na Warmii - Green Line. Jest nowoczesny i wpisany w kontekst miejsca>>

 

Pomyślałem o budynku jak o wielkim kawałku pnia, w którym zacząłem wycinać kieszenie pomieszczeń i kameralnych, półprywatnych balkonów. Dzięki nim użytkownicy mogą czuć się swobodnie i intymnie, obcując z naturą i architekturą
budynku

tłumaczy idee projektu jego autor, Przemek Olczyk
Circle Wood House - szklic. Proj. Przemek Olczyk Mobius Architekci
Circle Wood House - szklic. Proj. Przemek Olczyk Mobius Architekci
Mat. Przemek Olczyk Mobius Architekci

Działka w Izabelinie, na której ma stanąć dom, położona jest w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Dla inwestorów ważna jest prywatność, ale jednocześnie nie chcieli zamykać się na otoczenie. Architekci połączyli te dwa pozornie wykluczające się założenia, tworząc doświetlające wnętrze atrium. W jego centralnej części rosną wysokie sosny. To idealne miejsce do odpoczynku.

Na klimat wykończonych naturalnymi materiałami wnętrz, wpływa wstęga schodów, które same w sobie mają podkreślać artystyczny charakter domu.  Ogromne przeszklenia są jak ramy do obrazów -piaszczysty krajobraz z wysokimi trawami i sosnami porastającymi okolicę tworzy zmienny pejzaż.

Dzięki wyciętym wnękom, udało się wyraźnie podzielić dom na strefy. Powstały też tarasy, dające mieszkańcom poczucie prywatności.

Circle Wood House- dom w lesie pod Warszawą jest prosty i elegancki. Zmienia się w zależności od otaczającej go aury – pogody, pór dnia i roku.

---

Circle Wood House

Projekt: Przemek Olczyk / Mobius Architekci
Realizacja: 2019/2020 rok
Powierzchnia: 400 m kw.

Skomentuj:

Dom w lesie pod Warszawą. Circle Wood House jest jak wycięty pień