Jednorodzinny dom w Łodzi. Dla oszczędnych

Parterowy budynek ma skromną elewację i liczne przeszklenia, które zapewniają optymalne doświetlenie wnętrza

Trzeci Dom od Słońca zaprojektowali architekci z pracowni Le 2 Workshop. Jest on trzecim i docelowo ostatnim domem łódzkich inwestorów.

Budynek zlokalizowany został w malowniczych okolicach Rudzkiej Góry w Łodzi. Powstał na niewielkiej działce o kształcie wielokąta. Projektanci zdecydowali się na architekturę w małej skali, dlatego ograniczyli się do zaprojektowania budynku parterowego.

Główne wejście do budynku zlokalizowano na środku jego planu. Układ wewnętrznych pomieszczeń zaplanowano tak, aby zapewnić jego mieszkańcom jak największy dostęp do światła słonecznego i jednocześnie dać im poczucie prywatności.

Centralną częścią domu jest podwyższona przestrzeń salonu i kuchni. Z niej można dostać się do stref nocnych rodziców oraz dzieci. Przy salonie powstało dodatkowe pomieszczenie służące rozrywce domowników. Projektanci postawili tutaj na proste kolory. Dominującą biel i czerń ocieplono drewnianymi detalami. Taka kolorystyka została powtórzona na zewnątrz.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Trzeci Dom od Słońca w Łodziźródło: Le 2 Workshop

Architekci nadali budynkowi prostą formę. Podzielona ona została na dwie części: białą i czarną. Kamień frontowej elewacji przechodzi przez wnętrze domu i wychodzi na część ogrodową. Dodatkowo w ścianach budynku znalazły się liczne przeszklenia, które dobrze doświetlają wnętrze.

Dom ma jego mieszkańcom przynieść oszczędności. Zaprojektowany został zgodnie z wymaganiami Stowarzyszenia Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, które pozwalają go uznać za energooszczędny. Jego powierzchnia to 286 m kw. Wskaźnik EP (energii pierwotnej) dla tego budynku to 66,3 kWh za metr kwadratowy rocznie.

Więcej o:
Komentarze (62)
Jednorodzinny dom w Łodzi. Dla oszczędnych
Zaloguj się
 • Gość: kk

  Oceniono 307 razy 271

  Jednorodzinny dom w Łodzi. Dla oszczędnych i dla tego ma 286m kw ? oszczędni to budują dom do 100m2...!

 • joankb

  Oceniono 251 razy 241

  "Skromny" domeczek za milionik (ze sporym hakiem).
  Redaktorzy też już całkowicie oderwali się od polskiej rzeczywistości?

 • Gość: Knz

  Oceniono 162 razy 154

  To jest oszczednosc w stylu mojego kuzyna, ktory z powodu drogiej benzyny kupil lexusa hybryde, bo pali 4,5l/100km w miescie:)
  Dom dosc fajny ale po co dorabiac ideologie o "oszczednych"? Koszt inwestycji na pewno grubo ponad 1mln zl. Okna ze 100tys, m2 takiej fasady jak na garazu ponad 500zl itd..

 • bmiara

  Oceniono 111 razy 107

  Tak rozsuwane okno tarasowe, jak na slajdzie 18, kosztuje jakieś 30 tys.

 • boo-boo

  Oceniono 91 razy 85

  "...do stref nocnych rodziców oraz dzieci." Hę ?????? Nie można po ludzku napisać- sypialni ?

 • Gość: donapuka

  Oceniono 118 razy 62

  Parterowy dom nie jest oszczędny.
  Dużo więcej fundamentów , dużo więcej ścian , dużo więcej dachu, większe straty ciepła.
  Mitomania.

 • Gość: a

  Oceniono 63 razy 61

  Dzieci idąc do łazienki w samych gaciach będą się witać z gośćmi przez szybkę przy wejściu - gdzie tu intymność?

 • Gość: teka1980

  Oceniono 59 razy 55

  Zbyt daleko cofnięte wejście. Osobiście miałbym obawy za każdym razem wychodząc z domu czy nie wyskoczy na mnie jakiś dres z nożem bo braknie mu na piwo. Układ frontu (i nie tylko) jest właśnie doskonale zaprojektowany dla włamywaczy i wszelkiej maści bandyctwa.
  Dodatkowo inwestor chyba lubi przemieszczać się po domu na rolkach, nie zazdroszczę stosunku powierzchni korytarzy do pow. użytkowej.

 • Gość: pinki

  Oceniono 121 razy 55

  Milutko nie powiem.Ostatnio byłem w podobnym miejscu.Był to zakład pogrzebowy.Nawet kolorystyka taka sama.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX