Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Skyfall House. Jednorodzinny dom z widokiem na góry

Redakcja

Projekt przygotowało wrocławskie biuro architektoniczne JABRAARCHITECTS.

Skyfall House to propozycja dużego, jednorodzinnego domu, który powstanie na podmiejskiej działce w górskim krajobrazie. Obiekt ma nowoczesną i minimalistyczną formę, która ma się wyróżniać na tle sąsiedniej zabudowy.

Architekci wizualnie podzielili budynek na dwie części. Pierwszą stanowi prosty parter, a drugą strzelista forma piętra. Ta ostatnia ma nawiązywać do górskich szczytów. Dom został odsunięty od linii zabudowy sąsiednich budynków i usytuowany w centralnej części działki. Takie rozwiązanie ma jego mieszkańcom zapewnić poczucie intymności i komfortu.

Zasadniczym elementem budynku jest frontowa biała ściana, która rozciąga się na szerokość działki. Stanowi ona wyraźną granicę pomiędzy częścią publiczną i prywatną. Dzięki rozplanowaniu budynku na całej szerokości działki możliwa była rezygnacja z ogrodzenia od strony ulicy.

Projektanci zaproponowali jasną elewację, która ma nadać budynkowi lekkości. Dodatkowo chcąc wprowadzić kontrast wykorzystano elementy z drewna i kamienia.

W parterowej części domu znalazła się kuchnia, jadalnia, salon oraz główna sypialnia z łazienką i garderobą. Z salonu przez szklane drzwi można wyjść na taras. Architekci zaprojektowali go tak, by ten stanowił swoiste przedłużenie salonu. Na piętrze zaplanowano gabinet, z którego będzie można wyjść na drugi taras. Ten może stać się ulubionym miejscem mieszkańców ponieważ rozpościera się z niego widok na góry.

Skomentuj:

Skyfall House. Jednorodzinny dom z widokiem na góry