Meble miejskie po nowemu. Design z betonu

red
23.07.2015 10:46
A A A
Ławki z betonu architektonicznego

Ławki z betonu architektonicznego (Morgan & Möller - materiały prasowe)

Wygodna, trwała i piękna ławka? To niełatwe zadanie! Jak sobie z nim poradzili projektanci, którzy zaproponowali minimalistyczne betonowe miejskie meble? Zagłosuj w naszej sondzie.

Jak powinny wyglądać miejskie meble? Powinny być wygodne i odporne na warunki atmosferyczne. Ale powinny także wnosić wartość do estetyki miejsca, w którym się znalazły. Jak zaprojektować nowoczesne meble, które spełnią te wszystkie wymagania?

Marka Morgan & Möller we współpracy z projektantami Magdaleną Szwajcowską oraz Michałem Majewskim z no studio stworzyła niecodzienny projekt wykonany z betonu architektonicznego. Na wrocławski Brave Festival powstał prosty, minimalistyczny projekt modułowych mebli, które można dowolnie aranżować zależnie od potrzeb i dostępnego miejsca.

Zagospodarowanie strefy festiwalowej dotyczyło dwóch bardzo od siebie różnych przestrzeni. Zależało nam więc, aby instalacja była łatwo adaptowalna do każdej z nich. Chodziło nam również o wykrzesanie wielu możliwości z jednego kształtu zamiast tworzenia wielu różnych elementów co skomplikowałoby proces produkcji i byłoby ekonomicznie wątpliwe - mówi Magdalena Szwajcowska z no studio

Zależnie od ustawienia, stworzona bryła może pełnić funkcję płaskiego siedziska, ławki z oparciem bądź donicy na zieleń. Poprzez dodawanie kolejnych modułów można tworzyć unikalne zestawienia i formy przestrzenne.

Chcielibyście mieć takie ławki u siebie w mieście?

Zdjęcie Beliani ławka TARANTO 11578Zdjęcie CitySi Deacon ŁawkaZdjęcie Slitta Ławka LAB23
Beliani ławka TARANTO 11578CitySi Deacon ŁawkaSlitta Ławka LAB23
źródło: Okazje.info

PYTANIE Projekt betonowej modułowej ławki

 • Rewelacja!
 • Nic specjalnego.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (6)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: tomaszek82

  Oceniono 8 razy 2

  Szczyt ergonomii... Rzezbiony kwietnik z fabryka hemoroidow. Architekci zaczynaja wariowac, albo to zas jakis MAciej - student architektury ze swoimi pomyslami... masakra.

 • avatar

  Gość: ona

  Oceniono 3 razy 1

  Czy naprawdę w tych czasach nie można stawiać normalnych ławek?? Po pierwsze zimno w tyłek, nie wygodnie i nie ma oparcia... silimy się na na jakąś pseudo-nowoczesność, ale to nie jest praktyczne.

 • avatar
 • avatar

  Gość: Agrafka

  0

  Wyglądają troszku jakby przypadkowe prefabrykaty spadły z jadącej ciężarówki a potem porosły trawą. Beton nie zachęca do siadania (zimno, twardo) a ostre kąty wyglądają jakoś tak agresywnie i nieprzyjaźnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX