Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

HIT: Kolorowe schody nad Wartą

red, poznan.gazeta.pl

Choć na realizację pomysłu trzeba było czekać dwa lata to wreszcie się udało!

Pomysł na stworzenie kolorowych schodów w Poznaniu pojawił się już w 2012 r. Początkowo miejscy społecznicy skupieni wokół stowarzyszenia Ulepsz Poznań chcieli wymalować schody przy ul. Chwiałkowskiego w dzielnicy Wilda, jednak drogowcy nie zgodzili się na tę lokaliację uzasadniając, że najpierw trzeba je wyremontować i ewentualne malowanie skonsultować z konserwatorem zabytków. Wtedy zaczęto szukać nowej lokalizacji.

Wybór padł na betonowe schody przy moście Chrobrego, tuż obok Warty.

Bez tych kredek schody nie byłyby takie same. Teraz są prawdziwą perełką - mówił poznańskiej Gazecie Jan Zujewicz z rady osiedla Stare Miasto.

05.07.2014 Poznan , Otwarcie schodow przy Moscie Chrobrego .  Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta   SLOWA KLUCZOWE: most chrobrego schodyFot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta

Podczas uroczystego otwarcia zorganizowano plenerowe śniadanie. Stowarzyszenie Ulepsz Poznań cieszy się, że pomysł udało się zrealizować legalnie, przy współpracy z mieszkańcami i Zarządem Dróg Miejskich.

Teraz społecznicy czekają na remont schodów na Wildzie. Ten zakończyć ma się w 2015 r. Jest duża szansa na to, że również tamte schody uda się pomalować z pomysłem.

    Więcej o:

Skomentuj:

HIT: Kolorowe schody nad Wartą