Centrum w Jasionce - koniec budowy. Projekt budził niepokój, a jak ocenicie budynek?

Gdy prezentowaliśmy projekt Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w podrzeszowskiej Jasionce większość z Was nie pozostawiło na projekcie suchej nitki a krytyce nie było końca. W naszej sondzie 84 % czytelników oceniło projekt negatywnie. Czy taka sama ocena spotka przekazywany właśnie do użytku budynek?

Na budowie rzeszowskiego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce na początku grudnia rozpoczęły się procedury cząstkowych obiektów. Projekt obiektu budził estetyczne kontrowersje od samego początku.

co to jest???!!! powrót do lat 80/90? czy Rzeszów to rzeczywiście zapadła, prowincjonalna dziura? czy ten projekt został wybrany w jakimś konkursie? wygląda na "zaprojektuj i wybuduj" lub "podstawowym kryterium wyboru projektu jest jego cena" - pisał pod naszym artykułem zz i nie był to wcale odosobniony głos w dyskusji.

Często można też spotkać opinie, że lokalizacja daleko od miasta jest dogodna ze względu na organizację targów i dużych imprez, ale obiekt na co dzień nie będzie mógł służyć mieszkańcom. Znajdując się w granicach miasta mógłby być równie wygodnie połączony z lotniskiem, a jednocześnie pomiędzy wielkimi wydarzeniami być miejscem wielu mniejszych miejskich i lokalnych wydarzeń.

Obiekt składa się z dwóch części mogących funkcjonować jako jedna przestrzeń, lub dwie zupełnie osobne. Pod dużą, przeszkloną elipsoidalną kopuła umieszczona jest część wystawowa. W drugiej - przypominającej fragment odwróconego stożka zlokalizowano centrum kongresowe z główną salą na 860 osób oraz dwiema dodatkowymi salami konferencyjnymi o powierzchni 360 i 300 metrów kw. O samym budynku i projekcie więcej pisaliśmy TUTAJ.

Dziś, gdy obiekt już został wybudowany możemy oceniać nie projekt i wizualizacje, a rzeczywistą bryłę. Czy gotowy budynek jednak się broni i wypada lepiej niż na wizualizacjach? Na pewno uspokoiła się kolorystyka, ale bryła ciągle zdaje się być ciężka i przysadzista i brakuje jej elegancji i charakteru innych współczesnych realizacji, które mają nie tylko oferować przestrzeń, ale swoją formą budować renomę miasta i regionu. A jakie jest Wasze zdanie na temat obiektu?

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Więcej o samej budowie przeczytasz na rzeszow.wyborcza.pl.

Po wybudowaniu Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce
Więcej o:
Komentarze (34)
Centrum w Jasionce - koniec budowy. Projekt budził niepokój, a jak ocenicie budynek?
Zaloguj się
 • Gość: Chochoł

  Oceniono 22 razy 18

  To chyba studenci pierwszego roku architektury w Nysie projektowali to COŚ! Masakra!

 • Gość: ale kicz

  Oceniono 16 razy 12

  kolejny przykład architektury jak nie powinno się projektować...totalne bezguście...

 • Gość: ghh

  Oceniono 10 razy 10

  Spodek w Katowicach skrzyżowany z Operą w Pekinie

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 4 razy 2

  Na wizkach wyglądało to kosmicznie TRAGICZNIE, realizacja, aż tak tragiczna nie jest,jednak dobra arch to to na pewno nie jest.
  Intryguje mnie po co są te 3 półkoliste kratownice, bo nie wygląda,żeby przenosiły jakieś obciążenie poza własnym. Czyżby były tylko dla ozdoby? To by był totalny obciach.

 • Gość: kura

  Oceniono 4 razy 2

  nagroda van der rohe drugi raz z rzędu? czemu nie! damy radę:)

 • Gość: puzon

  Oceniono 6 razy 2

  W tytule artykułu jest "koniec budowy" to dlaczego na zdjęciach widać żuraw, koparkę, rusztowania i robotników w kamizelkach? Budowa wcale się nie zakończyła czy to zdjęcia sprzed paru miesięcy?

 • Gość: szirli

  Oceniono 4 razy 2

  a polibuda w rzeszowie? nie lepsza.

 • Pisul Minimus

  Oceniono 1 raz 1

  Najtrafniejsze podsumowanie tego wiejskiego maszkarona:

  demotywatory.pl/4622799/Lublin-vs-Rzeszow

 • Pisul Minimus

  0

  Najtrafniejsze podsumowanie tego wiejskiego maszkarona:

  demotywatory.pl/4622799/Lublin-vs-Rzeszow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX