Osiedle Eko-Park prawie gotowe

Trzy budynki o nazwie Apartamenty Grazioso będą ostatnim elementem kompleksu osiedla Eko-Park w Warszawie. To także jeden z ostatnich projektów, które stworzył Stefan Kuryłowicz.

Pięciopiętrowe domy z wycofaną ostatnią kondygnacją powstaną w pobliżu ogródków działkowych przy ul. Chodkiewicza, pomiędzy kwartałami domów o nazwach Violino i Milonga.

Projekt powstał w pracowni APA Kuryłowicz & Associates. Pracę zespołu architektów kierowanego przez Marię Saloni-Sadowską nadzorował Stefan Kuryłowicz. - Był generalnym projektantem tej inwestycji. To do niego należały ostateczne decyzje - mówi Marek Kuryłowicz, syn projektanta.

Eko-Park był oczkiem w głowie architekta. - Osobiście doglądał projektów kolejnych etapów osiedla. Zaledwie tydzień temu rozmawialiśmy o tej inwestycji, za parę dni Stefan Kuryłowicz miał wziąć udział we wmurowaniu kamienia węgielnego - mówi Jan Zajączkowski, prezes firmy Eko-Park, która jest inwestorem osiedla.

Apartamenty będą utrzymane w stylu charakterystycznym dla Stefana Kuryłowicza. To nowoczesna minimalistyczna architektura operująca dużymi przeszkleniami oraz kontrastem białych i czarnych płaszczyzn na elewacjach. Pomiędzy ustawionymi w literę "U" budynkami będzie zielony dziedziniec otwierający się na zabytkową aleję brzóz, z którą inwestycja będzie sąsiadować od zachodu. Budowa apartamentów Grazioso właśnie się zaczyna. Będzie w nich 155 mieszkań, pierwsi lokatorzy mają się tu wprowadzić wiosną 2013 r.

Niebawem zaczną się też inne inwestycje, w których projektowaniu brał udział Stefan Kuryłowicz. W czerwcu na Powiślu wystartuje budowa przeszklonego gmachu, który stanie się siedzibą Wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Prawdopodobnie w najbliższych dniach uprawomocni się pozwolenie na budowę biurowca firmy LC Corp., który powstanie na miejscu zburzonego budynku zakładów Róży Luksemburg przy Przyokopowej. A w drugiej połowie roku powinna się rozpocząć budowa biurowca Mazowieckiej Spółki Gazownictwa oraz apartamentowców u zbiegu ulic Kruczkowskiego i Ludnej na miejscu rozebranej gazowni. - Mimo śmierci ojca pracownia będzie działać dalej - zapowiada Marek Kuryłowicz.

Wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego

Michał Wojtczuk

źródło: Gazeta Stołeczna

Zobacz także:

Tak mieszka Warszawa! Apartamentowce Top 10

Projekty Stefana Kuryłowicza

Apartamentowce w Polsce TOP 10

Więcej o:
Komentarze (15)
Osiedle Eko-Park prawie gotowe
Zaloguj się
 • Gość: BarSzcz

  Oceniono 3 razy 3

  Bo tak tylko często forumowicze nie maja tak naprawde pojecia o architekturze a podejmuja sie krytyki, wchodzac na portale tego typu i piszac bzdury typu "nie miazdzy" bo tyle maja do powiedzenia wyurzucajac swoje smutki na projekty. Załosne. Eko Park jest bardzo udany, w tym mysle nie ma co kwestionowac, podobnie jak inne eko parki, marina czy tez nowe powisle z tejże pracowni. Z żalem odrobine, ale musze przyznac ze warszawa ma najlepsza współczesną architekture mieszkaniowa w polsce !!!!

 • Gość: rtg

  Oceniono 1 raz 1

  chciałbym zauważyć, że nie każdej mieszkaniówki zadaniem jest ...miażdżyć :) To dobry polski projekt mieszkaniówy jakich u nas mało

 • blondyneczka_83

  0

  Ekopark po prostu wie czego chce, wie co buduje i robi to z pełnym przekonaniem. Inwestycje są udane, osiedla dobrze skomunikowane, a ceny atrakcyjne.

 • Gość: Misiek

  0

  Świetna lokalizacja i nowoczesna architektura. Osiedle prezentuje się ładnie, a mieszkania są przestronne i widne. W tamtym tygodniu oglądałem dwa mieszkania i teraz czeka mnie czas podjęcia decyzji ;)

 • Gość: Kamilex

  0

  Eko-Park, to rzetelna i sprawdzona firma, która ma za sobą wiele udanych inwestycji. Mieszkam w Krakowie w moim własnym M, które również wybudował Eko-Park. Jest pięknie i wszędzie blisko (do centrum, szkoły, przedszkola, ośrodka zdrowia).

 • Gość: Kamilex

  0

  Eko-Park ma wiele inwestycji i każda jest warta uwagi. Ja kupiłam akurat mieszkanie w Krakowie, z którego jestem dumna - wszak to moje własne M :) Deweloper solidny!

 • Gość: kittin

  0

  @BarSzcz
  Tak się składa, że aby oceniać architekturę nie trzeba być architektem, bo jakbyś nie wiedział, w gó...anych projektach, które tworzycie wy, architekci, musimy żyć my- nie architekci, gó...ane budynki, które tworzycie wy, architekci, musimy codziennie oglądać my- nie architekci.
  Nie wiem jak można pisać, że Marina to udane osiedle, skoro jest ogrodzone, zamknięte, ogranicza osobom, które w nim nie mieszkają dostęp do terenów zielonych niemal w centrum Warszawy, Podobnie Nowe Powiśle to kolejne denne grodzone osiedle, które zamiast tworzyc miasto zabija je. Szkoda, że o tym nie wiesz, skoro uważasz sie za osobę, która "ma tak naprawdę pojęcie o architekturze". Skoro nie jestes z Warszawy to tu przyjedz i dopiero potem się wymądrzaj na temat warszawskiej architektury. W stolicy pełno jest takich apartamentów, jak ten powyżej, naprawdę niczym szczególnym sie nie wyróżnia i nie widzę sensu pisania o nim i wklejania jedego obrazka, tylko dlatego, że zaprojektował go znany architekt.

 • Gość: rtg

  0

  co za tym idzie, mnie nie miażdzy i nie musi miażdzyć

 • Gość: luke

  0

  barszcz, rtg - może was miażdży. ja się zgadzam z "gościem". to akurat osiedle jest ok (wizualizacje bardzo dobre - fama podnosi poziom), dobry był pierwszy eko-park (od rastafińskich). ale to nie jest genialna architektura. szkoda Kuryłowicza, ale to nie zmienia faktu, że większość projektów z jego pracowni jest zbyt pretensjonalna, jak na poziom, który prezentuje. był rewelacyjnym marketingowcem, nie architektem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX