Wrocław: Nowa Stawowa - lofty w dwóch zrewitalizowanych kamienicach
W sercu Wrocławia, w ramach dwóch kompleksowo rewitalizowanych kamienic, powstają nowe, przestronne apartamenty w loftowym charakterze. Projekt inwestycji opracowała pracownia Łapacz Winkowski Architekci.

Nowa Stawowa we Wrocławiu jest częścią projektu realizowanego przez Apsys Stawowa w kwartale ulic Stawowej, Kościuszki i Kołłątaja. Inwestycja zlokalizowana jest w ścisłym miasta - spacerem w zaledwie 5 minut dostaniemy się na Dworzec Główny, w 10 minut dojdziemy do Parku Staromiejskiego, w 12 minut do Rynku, a w 15 minut do Opery Wrocławskiej. Sprzedaż inwestycji prowadzi DevelopMe Sp. z o.o.
Nowa Stawowa: lofty w dwóch kamienicach
Projekt "Nowa Stawowa" zakłada kompleksową rewitalizację dwóch nieużywanych dotąd w celach mieszalnych kamienic. Zaplanowana rewitalizacja ma na celu nie tylko stworzenie ekskluzywnych, loftowych apartamentów, ale również ożywienie terenów postindustrialnych w centrum Wrocławia. Pomoże to wprowadzić do tego miejsca więcej zieleni, przyczyniając się do poprawy jakości życia i bioróżnorodności.

Jako rodowity mieszkaniec Wrocławia, związany z branżą nieruchomości od blisko 20 lat, jestem niezmiernie zadowolony, że firma Apsys Polska podjęła się realizacji tej niełatwej, ale bardzo ważnej dla miasta inwestycji. Jestem również dumny z faktu, że to właśnie nasz zespół został wybrany do prowadzenia sprzedaży tego projektu

W ofercie dostępne są 44 apartamenty o powierzchni od ok. 30 do 132 mkw. i wysokości nawet do 3,5 m. Duże, panoramiczne okna zapewnią ich doskonałe nasłonecznienie, a z tarasów na dachu, przynależnych do lokali na najwyższych piętrach, będzie można podziwiać panoramę miasta. Dla wygody mieszkańców w inwestycji przewidziano również miejsca postojowe, pomieszczenie do przechowywania rowerów, stojaki oraz miejsce do mycia jednośladów czy też myjnia dla psów.
Nowa Stawowa: dużo zieleni
W kompleksie zaplanowano zielone dziedzińce z miejscami do odpoczynku dla mieszkańców, multisensoryczny placyk zabaw dla dzieci i ogródki warzywne. W projektowaniu zieleni przewidziano wykorzystanie rodzimych gatunków roślin. Brzozy, derenie, paprocie oraz łąki kwietne nie tylko ozdobią ogród, ale będą też wsparciem dla lokalnego ekosystemu, przyciągając owady i ptaki.
Projekt inwestycji opracowała znana i ceniona na wrocławskim rynku Pracownia Łapacz Winkowski Architekci. Za projekt zieleni odpowiedzialna jest Pracownia IKropka. Lobby i części wspólne projektuje Boris Kudlicka, uznany artysta i scenograf odpowiedzialny m.in. za projekty tworzone dla Teatru Narodowego w Warszawie, a także autor wnętrz hotelu Raffles Hotel Europejski w Warszawie czy Restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich.
- Więcej o:
Kościół Garnizonowy we Wrocławiu ma nowy dach. Nowoczesne rozwiązania chronią zabytkową konstrukcję
Swobodna SPOT we Wrocławiu. Niebawem stan "zero" [WIEŚCI Z BUDOWY]
Ogrody Staromiejskie. Nowa inwestycja w centrum Wrocławia. To trzy kamienice – dwie nowe i jedna zrewitalizowaną
Na wrocławskich Kowalach ruszyła budowa Osiedla BO
Gdańsk: teren rekreacyjny nad Potokiem Oruńskim już otwarty. To nie jest typowy "zielony skwer" na osiedlu
Fabryka Czekolady E.Wedel wyróżniona Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszawy. Jak powstawał czekoladowy symbol stolicy?
Gdańsk: Stocznia Cesarska odkrywa swoje skarby. Znikają wtórne dobudówki
Nowa Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Nowe otwarcie