Opuszczone miasta Włoch. Od antycznych ruin po opustoszałe Las Vegas

21.08.2017 07:00
Monterano

Monterano domena publ.

Architekturą możemy nazwać coś, po czym zostaną piękne ruiny - twierdził francuski architekt Auguste Perret. Włochy od stuleci kuszą poszukiwaczy pięknych ruin - śladów wspaniałej architektury. Pompeje czy Forum Romanum niezmiennie przyciągają tłumy, jednak Italia ma też dla miłośników ruin wiele niespodzianek. Miejsc może nie tak spektakularnych, ale z pewnością bardziej nostalgicznych, pozostałości nie tyle wielkiej architektury, co świetnego budownictwa. Miast, z których uszło życie i budynków, które powoli przejmuje przyroda. Zapraszamy na krótki tour po opuszczonych włoskich miastach.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (8)
Opuszczone miasta Włoch. Od antycznych ruin po opustoszałe Las Vegas
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: iga

  Oceniono 16 razy 16

  Polecam odwiedzic Bagnoregio latem. Czynne sa wtedy male restauracyjki. Piekny widok na okolice. Osoby z lekiem przestrzeni beda mialy dodatkowa atrakcje, przejscie przez most. Ja go pokonalam za drugim razem ale juz z osoba towarzyszaca i z zamknietymi oczami.W okolicy sa do zwiedzania miasta Todi i Orvieto ze slynna studnia San Patrizio, w ktorej schody prowadzace na dol......... Zainteresowani tematem niech sami odkryja jej tajemnice.Pozdrawiam z Umbrii.

 • avatar

  Gość: Milka

  Oceniono 1 raz 1

  A ja polecam odwiedzić Bagnoregio....zimą :D Dokładnie w drugi dzień Bożego Narodzenia,lub 1-2-3. 01. odbywa się tam presepe vivente (żywa szopka), jest to niezwykłe widowisko, wzruszające, nawet dla osób niewierzących...Całe miasto cofa się o 2 tyś lat (stroje "z epoki") i odbywa się "przedstawienie" teatralne, które naprawdę zachwyca. Można sprawdzić godziny, dokładne daty wpisując presepe vivente bagnoregio w wuja google ;)

 • avatar

  Gość: shhind

  Oceniono 1 raz 1

  Piękne . Ale gdzie to opuszczone Las Vegas ?

 • avatar

  pilot.tv

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam odwiedzić przepiękne Bagnoregio. Rowniez przepiekne miasto. W okolicy do zwiedzenia Orveto ze słynna studnia Św. Patryka, w której schody prowadzą na dół.

 • avatar

  Gość: verseau

  0

  poruszajace...

 • avatar

  rutylowy

  Oceniono 4 razy 0

  h ttps://www.flickr.com/search/?q=Craco
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=curon
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Civita%20di%20Bagnoregio
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Monterano%20Bernini
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Consonno
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Apice
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Roscigno
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Fabbriche%20di%20Careggine

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX