Opuszczone miasta Włoch. Od antycznych ruin po opustoszałe Las Vegas

Wojtek Wąsowicz
21.08.2017 07:00
A A A
Monterano

Monterano (domena publ.)

Architekturą możemy nazwać coś, po czym zostaną piękne ruiny - twierdził francuski architekt Auguste Perret. Włochy od stuleci kuszą poszukiwaczy pięknych ruin - śladów wspaniałej architektury. Pompeje czy Forum Romanum niezmiennie przyciągają tłumy, jednak Italia ma też dla miłośników ruin wiele niespodzianek. Miejsc może nie tak spektakularnych, ale z pewnością bardziej nostalgicznych, pozostałości nie tyle wielkiej architektury, co świetnego budownictwa. Miast, z których uszło życie i budynków, które powoli przejmuje przyroda. Zapraszamy na krótki tour po opuszczonych włoskich miastach.
CZYTAJ DALEJ (9)

Zobacz więcej na temat:

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (8)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: iga

  Oceniono 16 razy 16

  Polecam odwiedzic Bagnoregio latem. Czynne sa wtedy male restauracyjki. Piekny widok na okolice. Osoby z lekiem przestrzeni beda mialy dodatkowa atrakcje, przejscie przez most. Ja go pokonalam za drugim razem ale juz z osoba towarzyszaca i z zamknietymi oczami.W okolicy sa do zwiedzania miasta Todi i Orvieto ze slynna studnia San Patrizio, w ktorej schody prowadzace na dol......... Zainteresowani tematem niech sami odkryja jej tajemnice.Pozdrawiam z Umbrii.

 • avatar

  Gość: Milka

  Oceniono 1 raz 1

  A ja polecam odwiedzić Bagnoregio....zimą :D Dokładnie w drugi dzień Bożego Narodzenia,lub 1-2-3. 01. odbywa się tam presepe vivente (żywa szopka), jest to niezwykłe widowisko, wzruszające, nawet dla osób niewierzących...Całe miasto cofa się o 2 tyś lat (stroje "z epoki") i odbywa się "przedstawienie" teatralne, które naprawdę zachwyca. Można sprawdzić godziny, dokładne daty wpisując presepe vivente bagnoregio w wuja google ;)

 • avatar

  Gość: shhind

  Oceniono 1 raz 1

  Piękne . Ale gdzie to opuszczone Las Vegas ?

 • avatar

  pilot.tv

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam odwiedzić przepiękne Bagnoregio. Rowniez przepiekne miasto. W okolicy do zwiedzenia Orveto ze słynna studnia Św. Patryka, w której schody prowadzą na dół.

 • avatar

  rutylowy

  Oceniono 3 razy 1

  h ttps://www.flickr.com/search/?q=Craco
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=curon
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Civita%20di%20Bagnoregio
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Monterano%20Bernini
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Consonno
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Apice
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Roscigno
  h ttps://www.flickr.com/search/?text=Fabbriche%20di%20Careggine

 • avatar

  Gość: verseau

  0

  poruszajace...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX