Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Signal Iduna Park w Dortmundzie - tu odbędzie się mecz Polska-Francja na EURO. Stadio Borrussi z rozwiązaniami przyjaznymi środowisku

Mat. prasowe / red.

Obchodzący właśnie 50-lecie stadion Signal Iduna Park w Dortmundzie , będzie areną meczu Francja-Polska w trakcie EURO, który zostanie rozegrany 25 czerwca. Występujący na co dzień na tym obiekcie, półfinalista tegorocznej Ligi Mistrzów odpowiedzialnie podchodzi do przyszłości. Sferą ujętą w strategii rozwoju Borrussi są zagadnienia zrównoważonego wpływu na środowisko. Klub podejmuje działania by go minimalizować na przykład poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w zarządzanych przez siebie obiektach, stawiając przy tym m.in. na pompy ciepła.

Signal Iduna Park w Dortmudzie - stadion Borussi
Signal Iduna Park w Dortmudzie - stadion Borussi
Fot. uslatar / shutterstock

Signal Iduna Park (wcześniejsza nazwa Westfalenstadion) w Dortmundzie to stadion, na którym rozgrywane są mecze klubu piłkarskiego Borussia Dortmund. Otwarty w 1974 obiekt (świętujący w tym roku 50. urodziny), jest największym stadionem piłkarskim w Niemczech i szóstym co do wielkości w Europie. Stadion był kilkukrotnie powiększany - ostatni raz w 2006 roku na potrzeby mistrzostw świata. Ma teraz 83 tys. miejsc. Signal Iduna Park składa się z czterech zadaszonych trybun. Znakiem rozpoznawczym jest tzw. "Żółta Ściana" na południowym tarasie stadionu. To największa wolnostojąca trybuna w Europie, mogąca pomieścić aż 25 tysięcy widzów.

W Polsce BVB to klub dobrze znany i pozytywnie kojarzony. Obok Roberta Lewandowskiego występowali w nim również Euzebiusz Smolarek, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Reprezentacja Polski na murawie Signal Iduna Park pojawi się 25 czerwca br., by stanąć naprzeciw Francuzów w ostatnim pojedynku grupowym tegorocznych mistrzostw.

Stadion Borussi Dortmund
Stadion Borussi Dortmund
Fot. mat. prasowe

Występujący na co dzień na tym obiekcie półfinalista tegorocznej Ligi Mistrzów odpowiedzialnie podchodzi do przyszłości. Sferą ujętą w strategii rozwoju Borrussi są zagadnienia zrównoważonego wpływu na środowisko. Klub podejmuje działania mające na celu jego minimalizowanie m.in. poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w zarządzanych przez siebie obiektach.

- Nasz system fotowoltaiczny zostanie wymieniony i rozbudowany o jeszcze mocniejszy, z magazynem energii. Ciężko pracujemy, aby w perspektywie najbliższych 5-10 lat nasze nieruchomości osiągnęły neutralność klimatyczną. Przekształciliśmy naszą flotę samochodów, którą w ponad 50 proc. stanowią obecnie pojazdy elektryczne, i w coraz większym stopniu polegamy na energooszczędnych pompach ciepła naszego partnera w zakresie zrównoważonego rozwoju, firmy Stiebel Eltron - wyjaśnia Hans-Joachim Wetzke, prezes Borrussi Dortmund.

Technologia pomp ciepła jest skuteczna nawet w obiektach o bardzo dużych gabarytach. Urządzenia doskonale sprawdzą się w budynkach użyteczności publicznej, także w ośrodkach sportowych oraz w domach jednorodzinnych. Pomagając zapewnić w nim ciepło, chłodzenie czy wspomóc wentylację.

Model funkcjonowania niemieckich klubów piłkarskich jest traktowany jako dobry wzorzec. Dlatego cieszy nas współpraca z Borrussią, ponieważ wierzymy, że jej popularność w Polsce przełoży się na wzrost świadomości, co do stosowania nowoczesnych i prośrodowiskowych systemów grzewczych– mówi Adam Korpalski, menedżer w Stiebel Eltron.

    Więcej o:

Skomentuj:

Signal Iduna Park w Dortmundzie - tu odbędzie się mecz Polska-Francja na EURO. Stadio Borrussi z rozwiązaniami przyjaznymi środowisku