Dom po Drodze. Nowy projekt Roberta Koniecznego [DUŻO ZDJĘĆ]

Co zrobić, kiedy chcemy postawić dom na środku działki bez ścieżki dojazdowej? Robert Konieczny wytycza drogę, niczym wstążką owija nią dom i prowadzi dalej.

„Dom po Drodze”, realizacja pracowni KWK Promes, znajduje się w centralnej Polsce na przepięknej, ogromnej działce nad skarpą rzeczną. Życzeniem właściciela było nie tylko jak najlepsze wykorzystanie zastanych warunków krajobrazowych, ale również przeniesienie wnętrz z obecnego mieszkania, które inwestor określił jako wygodne. Właścicielom bardzo zależało na prywatności i intymności, dlatego chcieli, aby dom znalazł się w centrum działki, a część dzienna została wyniesiona na pierwsze piętro.

Główną inspiracją dla Roberta Koniecznego okazała się droga, którą i tak trzeba było dojechać na środek działki. Droga biegnie przez stary sad i omijając drzewa, dochodzi do miejsca, gdzie stoi dom. Wznosi się i oplata poziom pierwszego piętra, rozszerzając się w kierunku widoku, zarówno wszerz jak i w górę. Pod spodem znajdują się pomieszczenia parteru. Następnie wstęga rozwija się i staje się kładką, łączącą poziom pierwszego piętra z poziomem ogrodu i meandruje pomiędzy drzewami po stromej skarpie w stronę rzeki.

Droga ukształtowała cały budynek, zarówno jego podłogi, ściany, jak i stropy, stając się głównym motywem projektu. Pozornie absurdalne życzenia klienta przyczyniły się do doskonałego widoku z salonu, a dzięki pomysłom architekta udało się połączyć go z ogrodem i uzyskać nowoczesny, niebanalny efekt.

 
Więcej o:
Komentarze (3)
Dom po Drodze. Nowy projekt Roberta Koniecznego [DUŻO ZDJĘĆ]
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 15 razy 9

  Do tego działka wielkości niewielkiej wsi, żeby miejscowi nie stali jak przed akwarium, żeby na miastowego cudoka popatrzeć.

 • wino0000006

  Oceniono 4 razy 2

  A ile osób niby będzie podziwiać ten dom z powietrza? Projektuje się w skali człowieka a nie w skali jakiegoś olbrzyma o wysokości 100 metrów.

 • jakobhorner

  Oceniono 6 razy 0

  to nie jest dom na drodze, tylko na krajobrazie. Jak bezczelnie to nie wiadomo, brakuje odbicia z drugiej strony jeziora.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX