Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamentowiec Nowe Podzamcze w Wałbrzychu. Zaprojektowała go pracownia Tyszkowski Galiński Architekci

Mat. prasowe / red. WG

Przy Alei Podwale w Wałbrzychu powstał apartamentowiec Nowe Podzamcze, realizujący ideę „solidnych czterech ścian”. Zaprojektowała go pracownia Tyszkowski Galiński Architekci, a w budował ogólnopolski deweloper PCG.

Nowe Podzamcze w Wałbrzychu
Nowe Podzamcze w Wałbrzychu
Fot. mat. prasowe

Koncepcja „solidnych czterech ścian”, to zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa, komfortu, stabilności ekonomicznej i dobrosąsiedzkich stosunków.

Bezpieczeństwo

Najważniejszym filarem inwestycji Nowe Podzamcze jest bezpieczeństwo. Dookoła budynku, w hali garażowej, na parkingu oraz na klatkach schodowych zamontowany został monitoring. Wjazd na teren osiedla ograniczają szlabany. Dzięki wideodomofonom mieszkańcy mają pełną kontrolę nad tym, kto wchodzi do środka. Mieszkania zostały wyposażone w drzwi odporne na włamania. Rowerownie i komórki lokatorskie mieszczą się wewnątrz.

- Koncepcja „solidnych czterech ścian” to dla nas o założenia fundamentalne, a dla naszych klientów gwarancja wygodnego życia (…). Priorytetem jest budowa społeczności, opartej o zdrowe relacje – wyjaśnia Piotr Baran, prezes PCG.

Komfort

Budynek o prostej bryle i nieco nieregularnym kształcie ma dziewięć kondygnacji nadziemnych i część podziemną. Elewacje utrzymane są w jasnej tonacji. Podświetlane nocą lamele z delikatnym, energooszczędnym światłem LED, dodają inwestycji lekkości oraz charakteru. Klatki schodowe wyłożone panelami w kolorze drewna i odpornymi płytkami gres dają poczucie wysokiej estetyki i komfortu.

Funkcjonalne układy mieszkań zapewniają wygodę codziennego życia. W budynku znajdują się 114 lokali mieszkalnych, w układach dwu-, trzy- i czteropokojowych, o zróżnicowanych metrażach: od 35 do 77 mkw., z balkonami lub tarasami. Mieszkania mają 2,75 m wysokości.

Ekonomia

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom budowlanym (np. docieplenie mieszkań, pięciokomorowe okna, energooszczędne oświetlenie) oraz ogrzewaniu miejskiemu rachunki nie powinny być zbyt wysokie. Budynek oraz każde z mieszkań posiada świadectwo charakterystyki energetycznej. W lokalach można też zainstalować inteligentny system smart, który zoptymalizuje wydatki i zredukuje je do minimum.

Stosunki dobrosąsiedzkie

W sąsiedztwie apartamentowca znajduje się strefa rekreacyjna i relaksu zlokalizowana pomiędzy budynkiem a ogródkami działkowymi. Pojawiły się tam nowoczesne trawy ozdobne i pergola z pnącym bluszczem. Miejsca też mają służyć nawiązywaniu i zacieśnianiu więzi społecznych. Pomocna w tym jest też lokalizacja: Nowe Podzamcze znajduje się przy Książańskim Parku Krajobrazowym z licznymi trasami spacerowymi i rowerowymi. To dobry start do wspólnego joggingu czy przejażdżki rowerowej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Apartamentowiec Nowe Podzamcze w Wałbrzychu. Zaprojektowała go pracownia Tyszkowski Galiński Architekci