Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamenty Kino Ina w Stargardzie

mat. prasowe

Inwestycja spółki Elbud Szczecin powstanie w centrum Stargardu - w miejscu, które długo było uznawane przez miłośników kina za jeden z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie miasta. Prace nad inwestycją rozpoczęto we wrześniu tego roku. Projekt przygotowała szczecińska pracownia Gorscy sp. z o.o.

Apartamenty Kino Ina w Stargardzie
Apartamenty Kino Ina w Stargardzie
Projekt: Gorscy sp. z o.o.

Apartamenty Kino Ina - założenia projektowe

Inwestycja Kino Ina powstaje przy ul. Wojska Polskiego 37. To tutaj przez niemal 50 lat funkcjonowało założone w 1964 r. kino Ina. Z uwagi na zakończenie jego działalności w 2007 r., inwestor zdecydował się na wybudowanie w tym miejscu nowoczesnego budynku mieszkalnego, który jednocześnie wpisywałby się w historię tego miejsca.

Głównym założeniem projektowym było więc stworzenie budynku, który będzie spełniał trzy zasadnicze warunki - nawiązywał do historycznej architektury w pierzei ul. Wojska Polskiego, stanowił kontynuację istniejącej zabudowy mieszkaniowej oraz charakteryzował się nowoczesnym stylem i wysoką jakością materiałów wykończeniowych. W ten sposób powstał projekt Apartamenty Kino Ina, którego misją jest zmiana kultowej lokalizacji w samym sercu Stargardu w przyjazne i komfortowe miejsce do życia.

Jesteśmy dumni, że możemy zaproponować mieszkańcom Stargardu nową energię i miejsce do życia na terenie, który przez wiele lat pozostawał opuszczony i zaniedbany. Projekt, który obecnie realizujemy na terenie dawnego Kina Ina, to nie tylko budowa pięknego obiektu mieszkalnego, ale również przywracanie życia i historii temu miejscu. Niezapomniane Kino Ina przez wiele lat służyło mieszkańcom Stargardu za ważne miejsce spotkań i rozrywki.

Niemal każdy z nich ma swoje wspomnienia związane z czasem spędzonym w tamtych murach. Niestety, z biegiem lat, obiekt popadł w zapomnienie i został mocno zaniedbany. Postawiliśmy sobie za cel przywrócenie blasku temu terenowi. Wierzymy, że nasza inwestycja przyczyni się do odrodzenia tego fragmentu miasta i stworzy przestrzeń, która będzie ciekawą częścią centrum Stargardu dla wszystkich jego mieszkańców.

mówi Jarosław Sajewicz, prezes Elbud Szczecin.
Apartamenty Kino Ina w Stargardzie
Apartamenty Kino Ina w Stargardzie
Projekt: Gorscy sp. z o.o.

Oferta dla mieszkańców

Na czterech kondygnacjach nowo powstającego obiektu znajdzie się 65 mieszkań o powierzchni od 31 do 133 m kw. (19 kawalerek, 33 mieszkania 2-pokojowe i 13 mieszkań 3-pokojowych). Na parterze inwestor przygotowuje lokal użytkowy, który zapewni mieszkańcom niezbędne usługi. Dodatkowo dla mieszkańców przewidziano 65 miejsc parkingowych, z czego 50 zlokalizowanych będzie w garażu podziemnym, znajdującym się pod budynkiem, natomiast pozostałe zostaną przygotowane na parkingu wokół budynku. Dla miłośników zieleni, na najniższej kondygnacji inwestor przewidział 10 mieszkań z własnymi tarasami wychodzącymi na zieloną część inwestycji. Wyróżnikiem obiektu z pewnością będzie 15 dwukondygnacyjnych apartamentów z antresolami. Obiekt wyposażony będzie także w dwie cichobieżne windy.

Stargard jest prężnie rozwijającym się miastem z bogatą historią, a Kino Ina jest częścią tej długiej opowieści. Chciałem uszanować historyczny charakter śródmieścia poprzez formę budynku, podziały i zastosowane materiały wykończeniowe, przy zachowaniu nowoczesnego ducha architektury. We wnętrzach apartamentowca będzie można znaleźć odniesienie do dawnego kina w postaci infografiki.

Połączenie tradycji z nowoczesnością, z jednej strony wpisuje się w pierzeję ulicy, z drugiej wprowadza powiew świeżości w tę część miasta. Nowoczesne rozwiązania funkcjonalne i techniczne budynku zapewniają natomiast wygodę i podniosą komfort życia przyszłych mieszkańców. Jestem przekonany, że nowa zabudowa doskonale wypełni miejsce po legendarnym stargardzkim kinie.

mówi Dominik Górski, właściciel pracowni Gorscy.

Atutem inwestycji jest również jej dogodna lokalizacja w ścisłym centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się szkoły, przedszkola, urzędy, liczne sklepy, przychodnie oraz place zabaw, co powoduje, że inwestycja wpisuje się w ideę życia w 15-minutowym mieście, gdzie wszystkie niezbędne usługi mieszkańcy mają w odległości kilkunastominutowego spaceru od miejsca zamieszkania. Termin oddania inwestycji do użytku przewidziany jest na marzec 2025 roku.

Więcej informacji:

  • https://kinoina.pl
  • https://dominik-gorski.pl/portfolio/kino-ina-apartamenty-w-stargardzie/
Apartamenty Kino Ina w Stargardzie
Apartamenty Kino Ina w Stargardzie
Projekt: Gorscy sp. z o.o.
Apartamenty Kino Ina w Stargardzie
Apartamenty Kino Ina w Stargardzie
Projekt: Gorscy sp. z o.o.
Dominik Górski, właściciel pracowni Gorscy.
Dominik Górski, właściciel pracowni Gorscy.
Dominik Górski, właściciel pracowni Gorscy.
    Więcej o:

Skomentuj:

Apartamenty Kino Ina w Stargardzie