Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biurowiec w Porcie Popowice we Wrocławiu od WXCA

Redakcja Pressland/WG/mat. architektów

Na terenie Portu Popowice - jednego z największych (obejmujących 14 ha) obszarów inwestycyjnych we Wrocławiu powstanie nowoczesny biurowiec. Konkurs na projekt wygrała warszawska pracownia WXCA.

Biurowiec w Porcie Popowice we Wrocławiu. Proj. WXCA
Biurowiec w Porcie Popowice we Wrocławiu. Proj. WXCA
Wiz. Vivid-vision.net

Port Popowice to ogromna wrocławska inwestycja realizowana przez Vantage Development. Plany inwestorów zakładają, że powstanie tu ponad 2,5 tysiąca mieszkań, przestrzenie komercyjne oraz rekreacyjne a także 7-kondygnacyjny biurowiec. Obszar, na którym staną nowe obiekty otoczony jest zewsząd terenami rekreacyjnymi: Parkiem Popowickim, Parkiem Zachodnim oraz rzeką Odrą. W przyszłości będą one świetnym miejscem do odpoczynku dla mieszkańców inwestycji, ale również pracowników biurowca. A Ci będą mogli korzystać również z pełnej infrastruktury handlowo-usługowej, zaplanowanej na terenie projektu

Port Popowice we Wrocławiu
Port Popowice we Wrocławiu
Wiz. Wiz. Vivid-vision.net

Budynek biurowy, o powierzchni użytkowej 13 tys. metrów, będzie wyróżniał się nowoczesnym designem i ciekawą przeszkloną elewacją z układem pionowych oraz poziomych przesłon, przypominających żyletki, tworzących regularny, ale naprzemienny rytm architektoniczny.

Projektując biurowiec, architekci uwzględnili współczesne trendy, które wpisały się na trwałe w kulturę zarządzania nowoczesnych firm.

Przewidzieliśmy elastyczną możliwość aranżacji przestrzeni biurowej, w której znajdą się mobilne miejsca pracy (hot desks), wspólne stoły, miejsca spotkań w domowej atmosferze (soft seatings) czy pokoje ciszy (silent rooms)

mówi Paulina Kucharska z WXCA.

Poszczególne kondygnacje są tak zaplanowane, by można dostosować je do liczby najemców i ich indywidualnych potrzeb. Na parterze budynku znajdzie się także przedszkole oraz przestrzeń gastronomiczna. W dwóch podziemnych kondygnacjach mieścić się będą garaże na 300 miejsc parkingowych.  Wejścia do biurowca znajdą się zarówno od strony przystanków autobusowych przy ul. Wejherowskiej, jak i budowanego osiedla mieszkaniowego.

Biurowiec w inwestycji Port Popowice we Wrocławiu. Proj. WXCA
Biurowiec w inwestycji Port Popowice we Wrocławiu. Proj. WXCA
Wiz. Vivid-vision.net

Budynek biurowy będzie budowany zgodnie z wymogami certyfikatu LEED GOLD, określonymi przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Obiekt będzie również przyjazny rowerzystom - znajdą się tu m.in. stojaki rowerowe, prysznice i specjalne szatnie dla rowerzystów. Powstaną również miejsca postojowe dla pojazdów elektrycznych.

Architekci zadbali również o to, by stworzyć miejsca pracy optymalnie wykorzystujące naturalne oświetlenie. W budynku zostanie zastosowane także inteligentne zarządzanie systemami grzania, chłodzenia i wentylacji pozwalające na automatyczne wprowadzanie procedur, umożliwiających oszczędność energii jak np.: „free cooling” czy sterowanie predykcyjne.

Nad projektem architektonicznym pracował zespół WXCA w składzie: Marta Sękulska-Wrońska, Szczepan Wroński, Adam Mierzwa, Paulina Kucharska, Paweł Słupski, Jan Kucza-Kuczyński, Paweł Grodzicki, Marcin Jurusik.

Inwestor planuje, że biurowiec zostanie zrealizowany do połowy 2021 roku

 

Wizualizacje: Vivid-vision.net

Port Popowice we Wrocławiu
Port Popowice we Wrocławiu
Wiz. Vivid-vision.net
    Więcej o:

Skomentuj:

Biurowiec w Porcie Popowice we Wrocławiu od WXCA