Aktualności

 • Bryła Roku 2018/2019

  Bryła Roku 2018/2019 w kwietniu. Jedyny taki plebiscyt w Polsce

  Finał plebiscytu Bryła Roku, wyłaniającego najciekawsze i najpiękniejsze polskie ubiegłoroczne realizacje architektoniczne, odbędzie się wiosną 2019. Organizatorzy szykują wiele niespodzianek. Pojawią się między innymi nowe kategorie poszerzające plebiscyt.

 • Obrady jury konkursu Fasada Roku 2018

  Fasada Roku 2018. Jury przyznało tytuły

  Kuźnica Kiedrzyńska, Kraków, Zabrze, Gostyń, Jankowice - mieszkańcy tych miejscowości mają nie lada powód do dumy. To właśnie stamtąd pochodzą realizacje uhonorowane prestiżowym tytułem Fasada Roku 2018. Co więcej, zwyciężając na poziomie krajowym, cała piątka wpisała się na listę obiektów, które wkrótce będą walczyć o kolejne laury - tym razem na arenie międzynarodowej.

 • Konkurs Fasada Roku 2018

  Internauci wybrali najpiękniejsze Fasady Roku 2018. Finał konkursu już niebawem

  Meta Fasady Roku 2018 na horyzoncie! Finał konkursu już niebawem. Zanim jednak do gry wejdzie profesjonalne jury, w ich odpowiedzialną rolę wcielili się internauci. Przedstawiamy realizacje nagrodzone w plebiscycie zorganizowanym przez firmę Baumit. Wrocław, Kraków, Gostyń, Lublin, Nysa - to z tych miejscowości pochodzą realizacje odznaczone Wyróżnieniem Internautów.

 • Konkurs Obiekt Roku w systemach Aluprof

  Konkurs Obiekt Roku w systemach Aluprof - zapraszamy do wzięcia udziału

  Obiekt Roku w systemach Aluprof to konkurs skierowany do architektów i pracowni architektonicznych. Gdzie znajduje się najciekawsza bryła w Polsce zrealizowana przy wykorzystaniu systemów Aluprof? Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji konkursu!

 • bryła roku, gaa bryła roku, plebiscyt, gala

  Bryła Roku 2017 - gala wręczenia nagród [FOTORELACJA]

  To już tradycja, że Bryła Roku kończy się uroczystą galą, na której poznajemy wyniki głosowania czytelników i werdykt jurorów. Na nasze wydarzenie zapraszamy architektów, inwestorów, czytelników, przedstawicieli świata sztuki i nauki z całej Polski. Ale Bryła Roku 2017 to nie tylko rozdanie statuetek. To także okazja do wysłuchania wykładów gości specjalnych.

 • Otwarcie Bałtyku w Poznaniu. Pierwszy w Polsce projekt zrealizowany przez holenderską pracownię MVRDV

  BRYŁA ROKU 2017 - wyniki. Poznajcie zwycięzców i zobaczcie najlepsze polskie realizacje architektoniczne

  Bryła Roku 2017 to jedenasta edycja plebiscytu, w którym internauci wybierają najlepiej zaprojektowany budynek w Polsce. Swoją nagrodę - Bryłę Roku Jury - przyznaje też jury złożone z architektów, dziennikarzy i krytyków architektury. W tym roku jurorzy postanowili przyznać dodatkowe wyróżnienie. Zobaczcie wyniki naszego plebiscytu!

 • Bryła Roku 2017 - głosowanie internautów czas zacząć!

  BRYŁA ROKU 2017 - do kogo trafi nagroda? [GŁOSOWANIE]

  Która realizacja zasługuje na tytuł BRYŁY ROKU 2017? Spośród nadesłanych przez Was zgłoszeń jury wybrało 10 nominacji. Nie było to zadanie łatwe - w tym roku dyskutowaliśmy o ponad 30 obiektach. W finale znalazły się budynki mieszkalne, biurowce, muzea, placówki oświatowe oraz przestrzenie publiczne. Pomóżcie nam wybrać najlepszą polską realizację architektoniczną ubiegłego roku. Zobaczcie nominowane obiekty i zdecydujcie, który z nich zasługuje na nagrodę. Zwycięzców poznamy 17 maja podczas gali rozdania statuetek, a wyniki zostaną opublikowane równocześnie na stronie Bryły.

 • Bryła Roku 2017 - jury

  Jury plebiscytu Bryła Roku 2017

  Plebiscyt Bryła Roku 2017 wkracza w decydującą fazę. Spośród wszystkich nadesłanych przez Was zgłoszeń, 24 kwietnia Jury wybierze 10 budynków, które znajdą się w ścisłym finale naszego konkursu. To do naszych czytelników będzie należeć decyzja, która realizacja otrzyma tytuł Bryły Roku 2017. Jednocześnie Jurorzy wybiorą obiekt, który według nich zasługuje na miano Bryły Roku Jury 2017. Ich werdykt pozostanie tajemnicą - poznamy go 17 maja podczas uroczystej gali w Warszawie. Zobaczcie nasze tegoroczne Jury!

 • Ambasada Królestwa Niderlandów patronem honorowym Bryły Roku 2017

  Ambasada Królestwa Niderlandów honorowym patronem Bryły Roku 2017

  Z ogromną radością informujemy, że honorowy patronat nad plebiscytem Bryła Roku 2017 objęła Ambasada Królestwa Niderlandów.

 • Peter van Assche i projekty bureau SLA

  Peter van Assche z bureau SLA na gali Bryła Roku 2017! Zobaczcie jego realizacje

  Bryła Roku 2017 zbliża się wielkimi krokami. To nie tylko plebiscyt i gala wręczenia nagród dla autorów najpiękniejszych budynków w Polsce zrealizowanych w 2017 roku. To także okazja do kuluarowych rozmów i inspirujących spotkań z najlepszymi architektami. Już teraz możemy zdradzić, że gościem specjalnym naszej gali będzie Peter van Assche z holenderskiej pracowni buerau SLA. Zobaczcie kilka jego niezwykłych realizacji.

 • Michał Mazur na targach w Mediolanie w 2016 roku

  Bryła Roku 2017 - Michał Mazur na naszej gali

  Gala Bryła Roku 2017 zbliża się wielkimi krokami. Uchylamy rąbek tajemnicy - pierwszym gościem specjalnym będzie Michał Mazur. Specjalnie dla was wydobędzie esencję z najważniejszych konferencji, targów i festiwali.

 • Bryła Roku 2017 - zbieramy nominacje

  Bryła Roku 2017 - nominuj budynek i zobacz dotychczasowych laureatów

  Startuje Bryła Roku 2017 - rozpoczynamy zbieranie nominacji. Gdzie znajduje się najlepiej zaprojektowany budynek w Polsce? Razem z Wami rozglądamy się po Polsce w poszukiwaniu dobrej architektury. Nieważne, czy to obiekt z wielkiego miasta, miasteczka czy ze wsi - poprzednie edycje udowadniają, że piękne budynki można znaleźć wszędzie! Nie chcemy przegapić żadnej realizacji, dlatego zachęcamy do przesyłania propozycji. Zobaczcie laureatów poprzednich edycji.

 • Bryła Roku 2017

  XI Bryła Roku - zapraszamy na wyjątkowy wieczór

  Który budynek zostanie Bryłą Roku 2017? Weź udział w uroczystej gali, porozmawiaj z najlepszymi polskimi architektami, dowiedz się, jak projektować przyszłość.