Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

WASZE PROJEKTY: System domów modularnych

luidi

Przedstawiamy kolejny pomysł naszych Czytelników. Tym razem System Domów Modułowych opracowany przez łódzką pracownię Libido Architects. Projekt powstał w odpowiedzi na panujący obecnie trend architektury nomadycznej, czyli takiej, która umożliwia budowanie w każdych warunkach.

"System" jest w pełni modularny i mobilny, a wszystkie zaprojektowane elementy łączą się ze sobą w prosty sposób. Jego celem jest danie nieograniczonej możliwości w tworzeniu różnorodnych budynków, w których można zmieniać, dokładać lub odejmować moduły wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkownika. Można go także łatwo przenieść w inne miejsce.

Możliwe jest dowolne dodawanie lub odejmowanie poszczególnych paneli głównych oraz elewacyjnych, zarówno tych przeszklonych jak i pełnych, o nazwie "C?. Do ramy przymocowane są panele SIPs (ang. Structural Insulated Panels) będące przegrodami pionowymi i poziomymi, zapewniającymi odpowiednią izolacyję cieplną i wodną.
Główna stalowa rama, podobnie jak wszystkie inne elementy systemu, produkowana jest w zakładzie jako prefabrykowany element, do którego montuje się następnie niezbędne panele. Taki zespół, według szczegółowego projektu, wyposażany jest dodatkowo we wszystkie instalacje - elektryczne,wodno-kanalizacyjne itd.

Tak przygotowany i zmontowany moduł jest gotowy do transportu, a jego wymiary zewnętrzne wraz z panelami SIPs nie przekraczają dopuszczalnych norm transportowych, co było warunkiem przy opracowywaniu całego systemu. Gotowy do transportu moduł spełnia Unijne Normy transportowe i może być przewożony bez specjalnych pozwoleń i dodatkowych opłat.

Skomentuj:

WASZE PROJEKTY: System domów modularnych