wasze projekty

 • Lobby Novotelu

  Wakacyjny wypoczynek śladami Tremend

  Po dwóch latach pandemii nareszcie nastał czas swobodnego podróżowania. Można dowolnie planować i wybierać miejsca na wakacyjne wojaże lub krótkie weekendowe wypady. Poza odpowiednią destynacją i jej urokami, ważny jest także hotel, w jakim będziemy nocować. Pracownia architektoniczna Tremend, mająca na swoim koncie wiele prestiżowych międzynarodowych nagród, zaprojektowała wiele spektakularnych wnętrz hoteli nad polskim Bałtykiem. Warto je odwiedzić jeszcze tego lata!

 • Island back to people - projekt magisterski autorstwa Adriany Hęglewicz

  WASZE PROJEKTY: Island Back to People

  Prezentowany projekt opracowała Adriana Hęglewicz, studentka Architektury na Uniwersytecie w Lundzie, w Szwecji.

 • Projekt nowoczesnego ośrodka kultury dla seniorów w Rzeszowie

  Projekt nowoczesnego ośrodka kultury dla seniorów, autorstwa studentki Politechniki Rzeszowskiej

  Projekt ten powstał pod opieką prof. dr hab. inż. Marka Gosztyły na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Koncepcja znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu „Wyzwanie Młodego Architekta”, do którego zostały zgłoszone 224 prace, została też opublikowana w lipcowym wydaniu miesięcznika „Builder”.

 • Projekt muzeum i pracowni badawczych

  Muzeum na pustyni. Polak projektuje w Egipcie

  Polski architekt Paweł Srokowski, tak zafascynował się historią starożytnego Egiptu, że swój dyplom postanowił przygotować w miejscu, gdzie ukryto mumie największych faraonów.

 • pomysł na nowoczesną wieżę zamku cesarskiegow Poznaniu

  WASZE PROJEKTY: nowoczesna nadbudowa zabytku

  W kontekście budowy średniowiecznego Zamku, Poznań może jawić się jako miasto ślepo zapatrzone w historię. Wystarczy jednak spojrzeć na pracę młodego absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, aby przekonać się jak różne wizje rozbudowy mają jego mieszkańcy. Ultranowoczesna nadbudowa zabytkowego gmachu autorstwa Andrzeja Majchra stanowi dobry przykład połączenia historii z nowoczesną myślą projektową.

 • ekologiczna ściana

  Ekologiczna fasada z odpadków

  Projektowanie zrównoważone, recykling, ochrona środowiska - świat oszalał na punkcie ekologii i szuka coraz śmielszych pomysłów na eko-budynki. Międzynarodowe uznanie w tej materii zdobył polski student architektury. Stanisław Młyński zaproponował ekologiczną fasadę z papieru i torebek po herbacie.

 • Wizualizacja pływającego pawilonu - uzupełnienia przestrzeni miedzy wyspami Tamka i Piasek.

  WASZE PROJEKTY: Wyspa na Odrze

  Prezentujemy kolejne projekty naszych czytelników. Tym razem pomysł dla Wrocławia: Centrum Wrocławskich Wysp - wielofunkcyjny obiekt pływający między wyspami Tamka i Piasek. Autorem jest architekt Tomas de Loo, absolwent Politechniki Wrocławskiej, specjalista z zakresu holenderskiej techniki budowlanej oraz inżynierii.

 • System Domów Modułowych

  WASZE PROJEKTY: System domów modularnych

  Przedstawiamy kolejny pomysł naszych Czytelników. Tym razem System Domów Modułowych opracowany przez łódzką pracownię Libido Architects. Projekt powstał w odpowiedzi na panujący obecnie trend architektury nomadycznej, czyli takiej, która umożliwia budowanie w każdych warunkach.

 • Zespół budynków Monasteru w Jaroszówce

  WASZE PROJEKTY: Projekt sacrum

  Od wieków architekci proponują co rusz to nowe rozwiązanie założeń sakralnych. Za każdym razem starają się czymś zaskoczyć, wyróżnić, wprowadzić nową filozofie i zasady kształtowania sacrum. Z tym problemem zmierzył się również absolwent Politechniki Wrocławskiej - Adam Stafiniak. Jego praca wzbudziła zainteresowanie i uznanie. Jakie rozwiązanie proponuje laureat tegorocznej nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego?

 • formodesign, grabowa, ekologia, drewno, polska architektura, dom jednorodzinny

  WASZE PROJEKTY: Dom Dwuparterowy

  Charakter lokalizacji odcisnął swoje piętno na koncepcji projektu. Jak mówią sami architekci: Naszym celem było zaprojektowanie budynku spełniającego oczekiwania inwestorów przy jednoczesnym zachowaniu naturalności otoczenia.

 • Schronisko górskie pod Rysami

  WASZE PROJEKTY: Schronisko pod Rysami

  Jesienna aura sprzyja górskim wędrówkom. Zdobywanie szczytów wymaga jednak odpowiedniej infrastruktury dla turystów. Marek Woźniczka proponuje oryginalne schronisko górskie pod Rysami. Miałoby stanąć w miejscu dawnego obiektu, zniszczonego przez lawiny, a dzięki swej nietypowej konstrukcji, stawić czoło kolejnym.

 • wasze projekty

  WASZE PROJEKTY: Wodne miasteczko

  Miasta na wodzie to być może nieunikniona przyszłość. Wodny kompleks projektu Doroty Hajdul, absolwentki wydziały architektury wnętrz na ASP we Wrocławiu, to pomysł na zagospodarowanie nabrzeży i stworzenie przestrzeni aktywnego wypoczynku.

 • wasze projekty, kielichy, dworzec w katowicach, dom jednorodzinny

  WASZE PROJEKTY: Dom z kielichów

  Katowicki dworzec, najlepszy reprezentant brutalizmu w Polsce - inspiruje młodych projektantów. Szymon Bańka prowadzący autorską pracownię IDcode stworzył koncepcyjny dom jednorodzinny zbudowany z żelbetowych kielichów nawiązujących do konstrukcji dworca.

 • wasze projekty, polska architektura, dom, sigr

  WASZE PROJEKTY: dom-eko

  Ekologia to coraz częściej jedno z kryteriów branych pod uwagę podczas budowy domu. Co zrobić, aby nasz budynek nie tylko był przyjazny dla środowiska ale jeszcze ergonomiczny w użyciu? Dwójka architektów Marcin Grzyb i Włodzimierz Sidorczuk z pracowni SIGR sc przedstawia projekt ekologicznego domu jednorodzinnego.

 • wasze projekty, polska architektura, dom, powodz, majewski

  WASZE PROJEKTY: Dom dla powodzian

  Tegoroczne powodzie w Polsce pozbawiły wiele rodzin dachów nad głową. Dziś w cyklu Wasze projekty prezentujemy projekt podejmujący problem pomocy poszkodowanym - Dom dla Powodzian przesłał nam absolwent Politechniki Gdańskiej Michał Majewski. Ty także możesz zaprezentować tu swoje projekty!

 • S3NS|Architektura, igor kaźmierczak, dom jednorodzinny, wrocław, dom za zieloną zasłoną, kostka

  WASZE PROJEKTY: Dom za zieloną zasłoną

  Dom za Zieloną zasłoną to kolejna alternatywa dla PRL-owskiej "kostki". Niedawno pokazywaliśmy ciekawą przebudowę z Wrocławia, autorstwa Kameleon Lab, dzisiaj prezentujemy projekt pracowni S3NS|Architektura, który zakłada budowę nowego domu w miejscu dawnych fundamentów. Aby obniżyć koszty architekci wykorzystują materiały pochodzące ze starego budynku.

 • wasze projekty, polska architektura, maciej drążkiewicz

  WASZE PROJEKTY: architektoniczne wizje

  Cykl Wasze Projekty nabiera rozpędu. Nadsyłacie wiele prac, za które jesteśmy Wam wdzięczni. Swoją twórczość zaprezentował także młody absolwent liceum Maciej Drążkiewicz, który pragnie studiować architekturę. Jego prace powstały podczas kursu przygotowującego na wymarzone studia.

 • Dom kierunkowskaz, proj stud. kami domachowski; we współpracy z: stud. maciej busch, stud. robert juchnevic; pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Lucyny Nyki

  WASZE PROJEKTY: Ideowcy

  Dom kierunkowskaz, wykorzystujący billboard reklamowy, czy tekturowy mebel na porcelanę to tylko niektóre z propozycji grupy architektów Busch and Domachowski Conception. Młodzi zapaleńcy postanowili zaangażować się w tworzenie projektów ideowych. Zobacz jak im to wychodzi.

 • Projekt elewacji i wizualizacja domu jednorodzinnego w Sulejówku dla biura mkarchtekci,

  WASZE PROJEKTY: prostota formy

  Tworzycie projekty pięknych budynków, które bez szans na realizację lądują w głębokiej szufladzie? WASZE PROJEKTY nie muszą skończyć tak swojego życia! BRYŁA się na to nie zgadza i zachęca Was do nadsyłania ich do naszej redakcji. Najciekawsze będziemy publikować w serwisie! Dziś prace młodego projektanta z Gdańska...