Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

WASZE PROJEKTY: Wyspa na Odrze

luidi

Prezentujemy kolejne projekty naszych czytelników. Tym razem pomysł dla Wrocławia: Centrum Wrocławskich Wysp - wielofunkcyjny obiekt pływający między wyspami Tamka i Piasek. Autorem jest architekt Tomas de Loo, absolwent Politechniki Wrocławskiej, specjalista z zakresu holenderskiej techniki budowlanej oraz inżynierii.

Wizualizacja pływającego pawilonu - uzupełnienia przestrzeni miedzy wyspami Tamka i Piasek.
Wizualizacja pływającego pawilonu - uzupełnienia przestrzeni miedzy wyspami Tamka i Piasek.
Wizualizacja: Tomas de Loo

 

 

Wrocław można porównać do wielu europejskich miast, w których rzeka odgrywa dominującą rolę. Wykorzystanie i zagospodarowanie Odry nie jest jednak na poziomie rozwoju dorównującym innym miastom europejskim. Wyspy Wrocławskie spełniają ważną rolę w funkcjonowaniu miasta.  W miarę czasu rozwinęły się, a obecnie stanowią unikalne miejsce rekreacyjne oraz kulturalne.

 

Architekt zaproponował obiekt pływający między wyspami Tamka i Piasek, który zapewni mieszkańcom i turystom nową przestrzeń publiczną w formie placu. Nad nim znajdą się funkcje ogólnodostępne, a pod nim - garaż, który zapewni stanowiska dla samochodów osobowych. Celem projektu jest utworzenie miejsca użyteczności publicznej, które odpowie na wszystkie potrzeby osób korzystających z atrakcji tego rejonu miasta.

 

 

Przekrój przez pawilon.

Rysunek: Tomas de Loo


 

W strukturze urbanistycznej, obiekt ten utworzy połączenie dla pieszych pomiędzy Starym Miastem a północną częścią Wrocławia. Budynek ten będzie miał za zadanie stać się centrum Wysp Wrocławskich. Powinny zostać dla niego określone funkcje, których rolą będzie wspieranie i wzmocnienie kulturalnej i rekreacyjnej roli miasta.

 

 

Budynek będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

 


Tomas de Loo / luidi

 

 

 


 

 

Ty też chcesz podzielić się z innymi czytelnikami swoją twórczością? Pamiętaj, że cały czas zbieramy projekty - najciekawsze zaprezentujemy w cyklu publikacji WASZE PROJEKTY.

Zapraszamy!

 

Jeśli chcesz nam przesłać swoje prace zrób to na adres:

brylujemy@gazeta.pl

Wizualizacje powinny być w formacie jpg.

Do projektów dołączcie krótki opis i kilka słów o sobie

    Więcej o:

Skomentuj:

WASZE PROJEKTY: Wyspa na Odrze