Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom na opak. Nowa atrakcja Londynu [DUŻO ZDJĘĆ]

kambi

Przedziwna instalacja argentyńskiego artysty Leandro Erlicha jest ozdobą tegorocznego Festiwalu Architektury w Londynie

Oglądając te zdjęcia można odnieść wrażenie, że patrzymy na szalonych ludzi, którzy nie boją się wysokości i bez uczucia strachu przesiadują na frontowej elewacji kamienicy. Jednak ten budynek, to tak naprawdę złudzenie optyczne, pomysł argentyńskiego artysty znanego z poczucia humoru.

Instalacja Leandro Erlich, zatytułowana Dalston House powstała w ramach trwającego w Londynie Festiwalu Architektury i znalazła się w dzielnicy Hackney. Artysta starannie wykonał makietę, która imituje fasadę dziewiętnastowiecznego wiktoriańskiego domu. Efekt ten potęgują wiernie odtworzone okienne listwy i ceglane ściany.

W rzeczywistości ludzie, którzy zdają się przechadzać po krawędziach typowego londyńskiego domu, leżą na ziemi, a ich obraz odbija ogromne lustro, które wisi nad nimi przechylone o 45 stopni. Pomysłowy zabieg artysty dostarcza zwiedzającym porządną dawkę pozytywnej energii.

W tym optycznym złudzeniu może brać udział każdy chętny, który chce przekonać się jak to jest chodzić po ścianach. Instalacja jest otwarta dla zwiedzających do 4 sierpnia. Argentyńczyk w swojej twórczości słynie z tego, że bawi się iluzją. Do jego wcześniejszych projektów należały między innymi: pozornie unoszący się w powietrzu fragment domu w Nantes oraz fałszywy basen w Tuluzie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom na opak. Nowa atrakcja Londynu [DUŻO ZDJĘĆ]