Bryła surowego betonu i labirynt korytarzy. Biurowiec chaos z Japonii
Szary budynek znajduje się na przedmieściach miasta Nagoja. Stanowi on doskonały przykład typowej dla Japonii wąskiej zabudowy. Zaprojektowany przez pracownię C+A Coelacanth and Associates obiekt pełni funkcję małego biurowca.











Patrząc na budynek można odnieść wrażenie, że został on zaprojektowany chaotycznie. Był to jednak celowy zabieg architektów, którzy nie ukrywają, że chcieli, aby jego wnętrza przywodziły na myśl ruiny zawalonych budynków. Widać to doskonale z perspektywy klatki schodowej, która nieregularnie przecina piętra i wygląda jak labirynt. Dodatkowo klatka schodowa częściowo wykończona została szkłem i lustrami, które odbijając różne obrazy potęgują poczucie chaosu.
fot. Hiroshi Ueda (c-and-a.co.jp)
Schody są doskonale widoczne z zewnątrz przez duże, przeszklone drzwi. Mocno przeszklona jest także frontowa elewacja, która zdaje się składać piętra jedno na drugie. Pod skośnymi daszkami architekci zaprojektowali balkony. Dynamizm budynku dobrze widać z boku, gdzie z pozoru prosta ściana z kilkoma otworami wentylacyjnymi została wykończona mocnymi wcięciami.
fot. Hiroshi Ueda (c-and-a.co.jp)
Biurowiec ma cztery piętra. Każde z nich liczy 80 mkw. Jego kolorystyka utrzymana jest w odcieniach bieli i szarości. Nocą obiekt delikatnie podświetlają punktowe lampy.
Galeria handlowa w Kuala Lumpur
Opuszczona Fukushima w Google Street View
REMeiland. Restauracja na starej platformie
Warszawa: The Bridge - powstanie nowy, 174-metrowy wieżowiec przy placu Europejskim. Będzie połączony z budynkiem Bellony
Hi Piotrkowska z pozwoleniem na użytkowanie. Inwestycja przy Piotrkowskiej z najwyższym budynkiem w mieście
Kompleks P4 autorstwa JEMS Architekci - nowoczesny brutalizm na warszawskim Służewcu
Kompleks przy Placu Białym w Moskwie zaprojektowany przez APA Wojciechowski uznany za jeden z trzech najważniejszych projektów ostatniego trzydziestolecia w stolicy Rosji
W Katowicach, w sąsiedztwie Silesia City Center, powstanie biurowiec Craft. To projekt pracowni Czora & Czora