Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Korea Północna ze smartfona [UNIKALNE ZDJĘCIA]

red

Codzienne życie Koreańczyków z północnej części półwyspu w obiektywie smartfona uchwycił fotograf David Guttenfelder. Ulice koreańskich miast są szare i... czyste

Amerykański fotograf zamieścił zdjęcia na swoim profilu w serwisie Instagram. David Guttenfelder nie musiał fotografować z ukrycia. Jest jednym z nielicznych zachodnich fotoreporterów, którzy otrzymali zgodę koreańskich urzędników na swobodne podróżowanie po kraju i robienie zdjęć.

Guttenfelder jest zawodowym fotografem. Przewodzi azjatyckiemu oddziałowi agencji Associated Press. W ramach swojej pracy odwiedził wiele zakątków globu, swoje zdjęcia wykonał między innymi w Iraku, Rwandzie, Japonii i Afganistanie. Te z Korei Północnej są o tyle ciekawe, że pokazują prawdziwe, codzienne życie totalitarnego państwa. Z kolei natychmiastową publikację fotografii umożliwia działająca od tego roku w stolicy kraju sieć 3G.

Żołnierze otaczają Pałac Słońca Kumsusan

 

Plac Kim Ir Sena

Zatłoczony tramwaj

 

Rzeka Teadong-gang

 

Jedna z ulic stolicy

 

Pjongjang nocą

 

Wieżowce w centrum

 

Obowiązkowy punkt szkolnej wycieczki - zdjęcie z mauzoleum Kimów w tle

 

Wojskowa parada z okazji 60. rocznicy zawieszenia broni w trakcie wojny koreańskiej

 

Prowincjonalne miasteczka nie są tak zadbane jak stolica

 

W tle najwyższy budynek w mieście - Ryugyong Hotel ma 330 metrów wysokości

 

Widok z hotelowego okna

 

Centrum Pjongjang

David Guttenfelder nie musiał fotografować z ukrycia. Jest jednym z nielicznych zachodnich fotoreporterów, którzy otrzymali zgodę koreańskich urzędników na swobodne podróżowanie po kraju i robienie zdjęć.
 
Guttenfelder jest zawodowym fotografem. Przewodzi on azjatyckiemu oddziałowi agencji Associated Press. W ramach swojej pracy odwiedził wiele zakątków globu, swoje zdjęcia wykonał między innymi w Iraku, Rwandzie, Japonii i Afganistanie. Te z Korei Północnej są o tyle ciekawe, że pokazują prawdziwe, codzienne życie totalitarnego państwa. Z kolei natychmiastową publikację fotografii umożliwia działająca od tego roku w stolicy kraju sieć
    Więcej o:

Skomentuj:

Korea Północna ze smartfona [UNIKALNE ZDJĘCIA]