Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szklane dno basenu 29 pięter nad ziemią. Wyjątkowy hotel z Hong Kongu

Piotr Nef

Basen w hotelu Indigo w Hong Kongu to na pewno atrakcja jedynie dla odważnych. Na dachu 29 piętra znajduje się tutaj basen, który wystaje poza obrys budynku i wisi ok 100 metrów nad poziomem ulicy. Jakby komuś jeszcze brakowało emocji, nadwieszona część wykonana jest ze szkła, więc pływając można z góry obserwować poruszające się w dole maleńkie samochody i ludzi jak mrówki.

Projekt hotelu Indigo w Hong Kongu to dzieło pracowni AEDAS. Architekci zaproponowali wąski wieżowiec o modernistycznej elewacji, ale w jego formie ukryli także nawiązania do azjatyckich tradycji. Budynek zdaje się oplatać podświetlona nocą złota wstęga, która wyobraża postać Smoka w chińskiej mitologi utożsamianego ze szczęściem. Układ paneli został opracowany po szczegółowej analizie zacienia przez budynki sąsiednie, tak aby pełnił nie tylko funkcje estetyczne, ale także aby zacieniające elementy znalazły się tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Do tradycji miejsca  nawiązuje także znajdujące się przed budynkiem niewielkie patio stylizowane na pawilon herbaciany swoją niewielką skalą nawiązujący do historycznej zabudowy miejsca.

W budynku zaprojektowano 138 pokoi oraz niezbędne usług towarzyszące - m.in. siłownię, bibliotekę, bar na dachu czy restaurację. Ale tym co dla odwiedzających na pewno jest największą atrakcją jest umieszczony 29 pięter nad ziemią basen o wymiarach 13.6 m x 3.6 m, który częściowo nadwiesza się nad ulicą. Nadwieszona część posiada szklane ściany i dno i ewidentnie jest propozycją jedynie dla osób, które nie mają lęku wysokości.

Budynek był wielokrotnie nagradzany. Zdobył między innymi tytuł Platinum Winner, Architecture, Building and Structure Design w konkursie A' Design Awards 2013 - 2014.

Konkurs A' Design Awards to międzynarodowe wydarzenie, które nagradza najlepsze projekty zarówno architektoniczne, jak również z szeroko rozumianego designu i sztuki projektowej. Zgłoszenia do tegorocznej edycji przyjmowane są do 28 lutego.

    Więcej o:

Skomentuj:

Szklane dno basenu 29 pięter nad ziemią. Wyjątkowy hotel z Hong Kongu