Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Już dom czy jeszcze samochód?

ucho

Jeśli charakteryzuje Cię anarchistyczne podejście do świata, a wizja płacenia czynszu za mieszkanie lub dom napawa nieukrywanym wstrętem, mobilny dom General Motors PAD to rozwiązanie stworzone dla Ciebie.

GM West Coast Advanced Design Studio
GM West Coast Advanced Design Studio

Nawet niespecjalnie wprawny obserwator motoryzacyjnego świata zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, że pojazdy mieszkalne już dziesiątki lat temu zagościły na międzynarodowych szosach. Można się nawet pokusić o ryzykowną, lecz jakże łechcącą naszą narodową duszę, teorię, że znany wszystkim z lekcji historii Wóz Drzymały był protoplastą i ojcem wszystkich późniejszych mobilnych domów. Propozycja zespołu General Motors Advanced Design jest jednak kolejnym krokiem w ewolucji mieszkania na kółkach.

GMC PAD

General Motors

Naszpikowany najnowocześniejszą techniką pojazd istnieje póki co jedynie w wyobraźni projektantów. W odróżnieniu od przystosowanych do weekendowego wypoczynku samochodów kempingowych, GMC PAD stanowić ma pełnowymiarowe i całodobowe mieszkanie. Oczywiście przy założeniu, że mieszkamy samotnie, lub z dostatecznie bliską nam osobą. Najlepiej bardzo bliską.

General Motors

General Motors

Projektanci przekonują, że możliwość mieszkania w dowolnym miejscu na ziemi wynagrodzi wszelkie niedoskonałości wynikające z niedostatecznej wielkości pojazdu. Jego szerokość jest bowiem ograniczona wymiarami drogowych pasów ruchu, a długość możliwościami skrętu na wąskich drogach (Kalifornii). O wysokości nie wspomniano. Uzbrojone we wszelkie nowinki technologiczne wnętrze zaspokoi najbardziej wymagających użytkowników. Ściany wyłożone wielkimi ekranami LCD, dostęp do satelitarnej telewizji i szerokopasmowego, bezprzewodowego Internetu wywoła uśmiech na twarzy każdego geeka. Chociaż jego żona może nie być już do końca zaspokojona obecnością jedynie symbolicznej kuchni. Ale jaki prawdziwy geek ma żonę?

General Motors

General Motors

Znudzeni oglądaniem filmów na wielkim ekranie domownicy będą mogli zrelaksować się we wbudowanym centrum spa, cokolwiek by to miało oznaczać. Oszczędności na czynszu uzyskane w przypadku mieszkania na kółkach mogą zostać jednak całkowicie zniwelowane przez żarłoczny silnik. Twórcy zapewniają jednak, że hybrydowy napęd i szeroka tafla zewnętrznych modułów słonecznych, umożliwią maksymalne wykorzystanie dostarczonej energii i funkcjonowanie pojazdu nawet do kilku tygodni bez "międzytankowania".

General Motors

General Motors

Wnętrze przypominające bardziej futurystyczny klub niż przytulny domek na wsi nie przypadnie z pewnością go gustu wszystkim potencjalnym użytkownikom. Oczywistym jest jednak fakt, że GMC PAD, o ile kiedykolwiek powstanie, będzie przede wszystkim wyjątkowo kosztownym gadżetem dla wybranych.

ucho

Skomentuj:

Już dom czy jeszcze samochód?