Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Muzeum z pudełek

mapel

Prawdopodobnie już od grudnia nowojorczycy będą mogli szczycić się kolejnym oryginalnym muzeum. Wydaje się, że w przypadku tego projektu zarówno opakowanie jak i zawartość są na najwyższym światowym poziomie.

Wade Zimmerman
Wade Zimmerman

Obserwujemy ciekawy trend - wiele (o ile nie większość) budynków, które można nazwać nowoczesnymi, innowacyjnymi i oryginalnymi to siedziby muzeów i galerii. Czy z tego wynika, że sztuka potrzebuje specjalnej oprawy? A może po prostu ci, którzy zajmują się sztuką są także wrażliwsi na niekonwencjonalną architekturę?

The New Museum to jedyne muzeum w Nowym Jorku poświęcone wyłącznie sztuce współczesnej. budynek został zaprojektowany przez japońskich architektów z Sejima + Nishizawa/SANAA. Jego otwarcie zaplanowano na pierwszy dzień grudnia. Jego estetyka jest iście japońska - uporządkowana i prosta, a jednocześnie niepokojąca i przywodząca na myśl rozmaite skojarzenia.

Budynek ma być też niezwykle funkcjonalny - będzie zawierał liczne galerie, scenę teatralną, centrum edukacyjne, sklepy, kawiarnię, przestrzeń do dużych akcji (performensów, happeningów etc.) oraz tarasy na dachu. Jest to o tyle istotne, że będzie to pierwszy w pełni samodzielny budynek tej instytucji. Będzie to także pierwsze wybudowane w tym celu muzeum w centrum Manhattanu.

Budynek będzie miał siedem pięter ułożonych z kostek. Jak mówią pomysłodawcy te dynamiczne kostki - pudełka mają przywodzić na myśl ścierające i pozostające w ciągłym ruchu twórcze idee i prądy sztuki współczesnej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Muzeum z pudełek