Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Liceum trochę inne niż wszystkie

graberski

Duńskie biuro architektoniczne SHL przekształciło budynek z nieczynnych zakładów papierniczych w liceum. Jednak czy główny gmach szkoły nie będzie przerażał uczniów zamiast ich zachęcać do nauki?

Zakład papierniczy znajduje się w Silkeborg w Danii. Performers House jest nowoczesną wersją duńskiego, folklorystycznego liceum. Szkole potrzebny był gmach, w którym można było stworzyć duże, przestrzenne pomieszczenia dla młodych aktorów oraz tancerzy. Architekci stwierdzili, że jeden z obiektów zakładów będzie idealny.

Elewacja budynku przypomina raczej dekoracje z horrorów. Składa się na nią głównie blacha pokryta rdzą z niewielkimi otworami. Jednak gdy przyjrzymy się bliżej okazuje się, że owa blacha jest tylko przykrywką dla niesamowitego wnętrza. W elewacji powycinane są blaszane okiennice. Parter, praktycznie cały przeszklony, umożliwia dobre doświetlenie sal prób, które się tam znajdują. W budynku poza scenami, gdzie młodzi uczą się gry aktorskiej, znajdują się także sale wykładowe, kawiarnia, internat dla uczniów oraz pomieszczenia nauczycieli.

    Więcej o:

Skomentuj:

Liceum trochę inne niż wszystkie