Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gmach opery w Guangzhou już wkrótce

graberski

Zaha Hadid już kilka lat temu zaprojektowała budynek opery w Guangzhou. W tym roku ma on zostać oddany do użytku i coraz więcej osób zaczyna się niecierpliwić. Ciekawi jesteśmy, jak w rzeczywistości będzie wyglądał ten dziwny budynek...

Obiekt powstaje tuż przy rzece Perłowej w chińskiej miejscowości Guangzhou. Wokół znajduje się ścisłe centrum miasta, które obecnie przeżywa swój rozkwit. Nowy gmach opery ma być pomnikiem XXI wieku. Ma podkreślać rolę miasta jako jednego z centrów kulturalnych Azji, co tylko jest spotęgowane tym, że za projekt odpowiedzialna jest fenomenlna Zaha .

Sam design obiektu przypomina dwa kamienie, mocno wyżłobione przez wodę. W większym z nich znajduje się główny gmach. Elewacja budynku unosi się i opada tworząc bardzo delikatne, smukłe formy. Zarówno wnętrze i jak fasada są charakterystyczne dla twórczości pani Hadid. Opera ma dodatkowo zwrócić uwagę turystów na część miasta leżącej przy samej rzece. Wokół budynku znajdować się będzie promenada prowadząca do aktualnie powstającego w okolicy muzeum. Wzdłuż niej powstają liczne kafejki, restauracje oraz bary, aby umilić zwidzającym czas. Za akustyczną część projektu odpowiedzialnu jest Marshall Day.

Opera w Guangzhou ma być oddana do użytku pod koniec bieżącego roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Gmach opery w Guangzhou już wkrótce