Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Słoneczna Arka pełna energii

mapel

Znana z produkcji sprzętu rtv firma Sanyo zbudowała oryginalny budynek o nazwie Arka wieku słońca. To co decyduje o jego oryginalności to, że jest on w stanie wytworzyć ogromne ilości energii.

A wszystko to, dzięki 5000 paneli słonecznych, które mogą dostarczyć nawet 500 000 kilowatogodzin energii rocznie. To jednak nie koniec niespodzianek - największe wrażenie budzi fakt, że moduły wykorzystane przy budowie ''Solar Ark'' pochodzą z odpadów przemysłowych pochodzących z fabryk Sanyo.

Budynek powstał w Gifu, w Japonii tuż obok koło fabryki półprzewodników - oczywiście należącej do Sanyo. W Arce znajduje się między innymi muzeum poświęcone Słońcu i jego energii, gdzie zobaczyć można supernowoczesne prezentacje multimedialne dotyczące możliwości związanych z wykorzystaniem energii słonecznej.

Ten budynek podobnie jak wiele japońskich projektów jest przemyślanych od A do Z. Dlatego ów niezwykły budynek został zbudowany tak, by mógł być oglądany przez podróżnych przemieszczających się superszybkim pociągiem JR Tokaido, którego trasa biegnie obok.  Pasażerowie mogą oglądać 75 000 diod, które dzięki komputerowemu sterowaniu formują na fasadzie różne obrazy i napisy.

Słoneczna Arka to tylko efektowny eksperyment, lecz na pewno dobitnie uzmysławia możliwości jakie daje energia słoneczna, a także jest świetnym przykładem wtórnego wykorzystania części, który zwykle trafiają na złom.

    Więcej o:

Skomentuj:

Słoneczna Arka pełna energii