Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

King Kong powraca - Seeko

buma

Tym razem nie ten filmowy. Atelier King Kong to jedna z ciekawszych młodych francuskich pracowni. Efekty pracy Francuzów można oglądać w centrum Bordeaux - nowoczesny Seeko'o Hotel stanął w historycznej części miasta.   

5617661 https bi

Biała bryła hotelu położona jest na nabrzeżu pośród zabytkowych kamienic będących jednym z symboli Bourdeaux. Seeko'o Hotel przerywa monotonny ciąg XVIII- wiecznych budynków, które tworzyły homogeniczną całość. Pomimo historycznego bagażu (ta część miasta była zbombardowana podczas II Wojny Światowej) nabrzeże nie wyróżniało się pod względem architektonicznym. Władze miasta postanowiły więc ożywić tę część Bordeaux. Seeko'o Hotel, to rezultat działań mających odmienić portową dzielnicę.

źródło: kingkong.fr

Projekt pozbawiony jest historycznych nawiązań do otaczającej zabudowy. Seeko'o Hotel to w pełni nowoczesny i samodzielny projekt. Prosta, surowa bryła pokryta jest białym corianem - materiałem używanym głównie w projektach wnętrz, bardzo odpornym i pozwalającym się swobodnie formować.

Powierzchnia budynku stanowi o jego charakterze, biały kolor dodatkowo podkreśla gładkie krawędzie bryły, które przywodzą na myśl dziób statku.

Dodatkowy efekt tworzą okna rozmieszczone w nieregularnych rzędach.

Seeko'o Hotel zmienił nabrzeże Bordeaux. Przełamał monopol zabytkowych i stał się jednym z ciekawszych punktów na architektonicznej mapie miasta.

Skomentuj:

King Kong powraca - Seeko