Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom wśród wydm

dll

Na duńskim wybrzeżu wśród wydm i lodowatych wiatrów stoi drewniany dom wakacyjny, który skutecznie opiera się surowemu klimatowi północy...

5657546 https bi
fot. C.F. Møller Architects

Region Kandestederne na duńskim wybrzeżu Morza Północnego, charakteryzuje się nie tylko surowym klimatem, ale także malowniczym krajobrazem. Projekty architektoniczne muszą zatem nie tylko współgrać z otaczającym je środowiskiem naturalnym, ale także stanowić schronienie przed lodowatym, północnym wiatrem.

Tymi założeniami kierowali się architekci z duńskiej pracowni C.F. Moller Architects, projektując wakacyjny dom dla jednego ze swoich klientów. Zarówno przysadzista bryła budynku, jak i materiały wykorzystane do jego budowy, harmonijnie komponują się z delikatną linią pastelowo-zielonych wydm.

Sam obiekt jest tak naprawdę kompleksem dwóch budynków mieszkalnych - głównego (92 m2) i gościnnego (32 m2), spiętych rozległym, osłoniętym atrium. Do pokrycia elewacji i dachu wykorzystano nie barwione drewno cedrowe, którego naturalny czerwonawy odcień pod wpływem surowego klimatu, zmienił kolor na jasnopopielaty. Zdaniem architektów z C.F. M?ller taka barwa jeszcze lepiej wkomponowuje budynek w pastelowy krajobraz duńskiego wybrzeża.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom wśród wydm