Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Chińska super gwiazda

ucho

Mobile China Town - najnowszy projekt chińskiej pracowni MAD ma odmienić wizerunek chińskich dzielnic na całym świecie.

Mobile China Town, MAD
Mobile China Town, MAD
Mobile China Town, MAD

Chińskie dzielnice w większości miast zachodniego świata zwykle wyglądają podobnie. Ulice pełne atrap naśladujących tradycyjną architekturę Państwa Środka, nagromadzenie restauracji lepszej i gorszej jakości. Coś jak historyczny lunapark mający niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Artyści z pekińskiego biura MAD chcą zmienić ten fałszywy obraz. Koncepcyjny projekt przygotowany przez nich na tegoroczne Biennale Architektury w Wenecji ma tchnąć świeżość w wizerunek chińskich dzielnic na świecie.

Futurystyczny kompleks nazwany ?Mobilnym China Town? ma być gigantyczną konstrukcją, która może zostać zlokalizowana w dowolnym mieście na świecie. Jedną z jego najważniejszych zalet jest całkowita samowystarczalność. Potrzeby energetyczne i żywnościowe mieszkańców zaspokajane byłyby we wnętrzu budowli, nie obciążając zupełnie miasta - gospodarza.

Gwiazda mogłaby pomieścić 15 tys. mieszkańców i stać się wymarzona kontynuacją planu propagowania nowego wizerunku Chin, rozpoczętego dzięki Igrzyskom wPekinie. Ale pewnie już nie w tym stuleciu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Chińska super gwiazda