Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dla Coop Himmelb(l)au nie ma rzeczy niemożliwych

fredka

Kończy się budowa jednego z najbardziej nieprawdopodobnych budynków w historii architektury. Skomplikowana do granic możliwości bryła Centrum Filmowego w Korei Południowej wprawia w osłupienie.

Centrum Filmowe w Pusan, proj. Coop Himmelb(l)au
Centrum Filmowe w Pusan, proj. Coop Himmelb(l)au
Coop Himmelb(l)au

Kiedy kilka lat temu prezentowaliśmy wizualizacje, mało kto wierzył, że tak skomplikowana konstrukcja w ogóle może powstać. Architekci zCoop Himmelb(l)au donoszą jednak, że budowa idzie zgodnie z planem i niebawem budynek zostanie oddany do użytku. Na zdjęciach z budowy widać masywną bryłę wspartą na jednym tylko trzonie. Całość wydaje się przeczyć prawom grawitacji.

Pusan Coop Himmelb(l)au

wizualizacja projektu

Centrum Filmowe w Pusan będzie zarazem siedzibą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Wewnątrz znajdą się sale kinowe, restauracje i bary. Bryła budynku nie jest jednolita, według Austriaków to bardziej wielofunkcyjna przestrzeń miejska niż tradycyjnie rozumiany budynek. Kompleks różnych obiektów i placów pokrywa masywny dach, nazwany przez architektów "wirtualnym niebem". Posłuży jako ekran, na którym dzięki technologii LED, będą wyświetlane filmy.

Coop Himmelb(l)au

zdjęcia z budowy

Zobacz także:

Świat BMW

Niesamowita szkoła projektu Coop Himmelb(l)au

Coop Himmelb(l)au zwycięzcą konkursu w Chinach

Skomentuj:

Dla Coop Himmelb(l)au nie ma rzeczy niemożliwych