Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Świątynia konsumpcji od Daniela Libeskinda

buma

Z deski kreślarskiej architekta nie zszedł jeszcze żaden projekt o tak komercyjnym charakterze.

Westside Shopping and Leisure Center, który otwarto na początku października w stolicy Szwajcarii, ma być obiektem o szerokim zastosowaniu. Libeskind przekonuje, iż na początku XXI wieku potrzeba połączenia potrzeb socjalnych oraz rosnącego potencjału ekonomicznego, jest tak silna, iż nowe obiekty powinny wychodzić tym oczekiwaniom naprzeciw. Taki ma być projekt Westside - funkcjonalny, nowoczesny, łączący funkcje komercyjne i kulturalne. Na terenie Westside Shopping and Leisure Center oprócz sklepów i restauracji znalazły się również: hotel, multiplex, centrum spa oraz ... dom spokojnej starości.

Fasada budynku pokryta jest jednolitym drewnem. Umieszczone w bryle budynku okna mają różne kształty i wielkości. W ciągu dnia przyciemnione szyby kontrastują z jasną drewnianą elewacją, w nocy rozświetlone okna sprawiają, że bryła budynku staje się niewidoczna, a efekt przypomina porozrzucane puzzle.
Westside Shopping and Leisure Center to największy tego typu projekt w Szwajcarii - jego powierzchnia to prawie 141, 500 m. kw. Centrum zlokalizowane jest nad jedną z największych autostrad w Szwajcarii, sąsiaduje z linią podmiejskiej kolejki oraz siecią transportu miejskiego Bernmobil. Inwestorzy liczą, iż dzięki temu obiekt stanie się częstym miejscem spotkań mieszkańców szwajcarskiej stolicy. 
    Więcej o:

Skomentuj:

Świątynia konsumpcji od Daniela Libeskinda