Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szkoła od Coop Himmelb(l)au

dll

Pamiętacie jak w zeszłym roku opisywaliśmy projekt szkoły z Los Angeles autorstwa dekonstruktywistów z Coop Himmelb(l)au? Jej budowa została właśnie zakończona!

Coop Himmel(b)lau, Tom Bonner, ISOCHROM.com & John Linden
Coop Himmel(b)lau, Tom Bonner, ISOCHROM.com & John Linden
Coop Himmel(b)lau, Tom Bonner, ISOCHROM.com & John Linden

 

 

Szkoła artystyczna High School # 9 należąca do związku szkół Los Angeles Unified School District ma być dla związku miejscem reprezentacyjnym. Została ona wzniesiona kosztem 171,9 mln dolarów, a jej budowa zajęła prawie 6 lat.

 

Kampus mieści się na działce o areale 39,578 m2, zlokalizowanej w niewielkiej odległości od ścisłego centrum miasta. Składa się on z czterech gmachów dydaktycznych (każdy mieszczący jeden z wydziałów), publicznego teatru dysponującym miejscami na prawie 1000 widzów, biblioteki i mensy. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich budynków szkoły to ponad 21,200 m2.

 

Źródło: WAN

 

Zdaniem architektów z Coop Himmelb(l)au koncepcja projektu opiera się na odwołaniu architektonicznej symboliki do związku łączącego mieszkańców Los Angeles i sztuki wizualne. Rzeźbiarska forma budynków ma, z jednej strony nawiązywać do swojego kontekstu - centrum miasta, a z drugiej, stanowczo zrywać z jego ortogonalnym planem.

 

Więcej informacji na temat tego niesamowitego projektu możecie znaleźć TUTAJ.

 

dll

 

Zobacz także:

 

Świat BMW

Coop Himmelb(l)au zwycięzcą konkursu w Chinach

Coop Himmelb(l)au (nareszcie) wbijają łopatę

Skomentuj:

Szkoła od Coop Himmelb(l)au