Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szkoła od Coop Himmelb(l)au

dll

Pamiętacie jak w zeszłym roku opisywaliśmy projekt szkoły z Los Angeles autorstwa dekonstruktywistów z Coop Himmelb(l)au? Jej budowa została właśnie zakończona!

Szkoła artystyczna High School # 9 należąca do związku szkół Los Angeles Unified School District ma być dla związku miejscem reprezentacyjnym. Została ona wzniesiona kosztem 171,9 mln dolarów, a jej budowa zajęła prawie 6 lat.

Kampus mieści się na działce o areale 39,578 m2, zlokalizowanej w niewielkiej odległości od ścisłego centrum miasta. Składa się on z czterech gmachów dydaktycznych (każdy mieszczący jeden z wydziałów), publicznego teatru dysponującym miejscami na prawie 1000 widzów, biblioteki i mensy. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich budynków szkoły to ponad 21,200 m2.

Zdaniem architektów z Coop Himmelb(l)au koncepcja projektu opiera się na odwołaniu architektonicznej symboliki do związku łączącego mieszkańców Los Angeles i sztuki wizualne. Rzeźbiarska forma budynków ma, z jednej strony nawiązywać do swojego kontekstu - centrum miasta, a z drugiej, stanowczo zrywać z jego ortogonalnym planem.

    Więcej o:

Skomentuj:

Szkoła od Coop Himmelb(l)au