Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Santiago Calatrava krytykowany

NB

Calatrava kontynuuje rozbudowę Miasta Sztuki i Nauki w Walencji w Hiszpanii. Mieszkańcy miasta sprzeciwiają się kolejnej inwestycji uważając ją za zbędną.

hiszpania, walencja, calatrava, projekt, konstrukcja, architektura
Najnowszy projekt Santiago Calatravy - Agora w Walencji
Natalia Bursiewicz

Santiago Calatrava zaprojektował kolejny budynek, który uzupełni założenie Miasta Sztuki i Nauki w Walencji. Mowa o Agorze - centrum konferencyjno- wystawienniczym, które jest zlokalizowane pomiędzy nowym mostem Calatravy a Oceanarium. Jest to struktura na planie zbliżonym do elipsy o długości 88 m, szerokości 66 m i wysokości 70m. Całość zajmie 5 tys. m2.

Ciekawostką ma być otwierany dach, podobnie, jak to ma miejsce w pobliskim budynku Hemisfery. Architekt podkreśla, że zależy mu na maksymalnym doświetleniu wnętrza. Bryła będzie się składać z elementów stalowych i dużych paneli szklanych. Część elewacji będzie pokryta niebieskimi płytkami ceramicznymi. Obiekt zbliżony będzie charakterem do pozostałych budynków Miasta Sztuki i Nauki.

Wygląd Agory do złudzenia przypomina propozycję Calatravy dla WTC Tansportation Hub w Nowym Jorku . Kwestia powtarzania motywów przez architekta już wielokrotnie była komentowana. Tym razem jednak inwestycja może być zagrożona.

    Więcej o:

Skomentuj:

Santiago Calatrava krytykowany