Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Chmura pikseli na EXPO 2010

dll

My Dream, Our Vision (Mój sen, Nasza wizja) - to tytuł projektu singapurskiego pawilonu na Expo 2010, które odbędzie się w przyszłym roku w Szanghaju.

Propozycja architektów z pracowni Design Art przewiduje wzniesienie olbrzymiego obiektu, którego bryła przypominać będzie gigantyczną, rozpikselowaną elektroniczną chmurę, wiszącą tuż nad zielonym krajobrazem. Ta forma ma przywołać obraz Singapuru jako państwa postępu i innowacji, a także przedstawiać jego mieszkańców jako naród pracowity, dynamiczny, kosmopolityczny i zwrócony w przyszłość.

"Chmura" składać się będzie z 3866 sześcianów o różnej przeźroczystości, które uformują kształt przypominający literę xin (w języku mandaryńskim oznacza ona nowy). Zacieniony, podziemny tunel, który najpierw odwiedzą zwiedzający, wypełniony ma być informacjami dźwiękowymi, opisującymi miasto. Następnie goście zostaną przeniesieni są do rozświetlonych przestrzeni "cyfrowej chmury". Tu będą zachęcani do przedstawienia swoich snów o jutrze i do przywołania w ten sposób burzy innowacji.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Chmura pikseli na EXPO 2010